Pokazujem rezultate 1 do 6 od 6

Proširene vene

Raspravljate o temi Proširene vene u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Regularni forumas Avatar od korisnika johany
    Datum registracije
    09-05-08
    Poruka
    130
    Liked
    0 times

Proširene vene

Već dugo imam problema sa venama na nogama. Bolne su i otečene. Zanima me na koji način da ih otklonim, dali postoje neki lijekovi ili je jedino rješenje operacija. Ako je neko već bio na operaciji molim da komentira o rizicima i samom efektu operacije, dali se vraća natečenost i jesu li vidljive. Poželjni svi komentari na temu.

Siva eminencija Avatar od korisnika Dr Jekyll
    Datum registracije
    24-04-07
    Starost
    35
    Poruka
    5,484
    Liked
    178 times

Re: Proširene vene

Stvar je u principu jednostavna - ako postoje manifestni problemi s venama (bolovi, upale...) najbolje ih je operirati!

Starter
    Datum registracije
    23-05-08
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: johany Pogledaj Poruke
    Već dugo imam problema sa venama na nogama. Bolne su i otečene. Zanima me na koji način da ih otklonim, dali postoje neki lijekovi ili je jedino rješenje operacija. Ako je neko već bio na operaciji molim da komentira o rizicima i samom efektu operacije, dali se vraća natečenost i jesu li vidljive. Poželjni svi komentari na temu.

Ako nastaviš ovako reklamirat, brzo će ti isteći rok trajanja na forumu...
    Zadnji Uredio Dr Jekyll : 23-05-08 u 21:20

Starter
    Datum registracije
    02-06-08
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

Smile Re: Proširene vene

Citat Pravi autor: johany Pogledaj Poruke
    Osim klasične operacije, proširene vene, koje su bolne i otečene,moguće je liječiti radiofrekventnom ablacijom - više o navedenoj metodi možete naći na:

Radiofrekventna ablacija i color Doppler za proširene vene - literatura

Starter Avatar od korisnika Inga48
    Datum registracije
    17-05-08
    Poruka
    9
    Liked
    0 times

Prosirene vene su pravi problem ne samo zato sto ne izgledaju lijepo i sto su bolne, nego sto postoji rizik od tromboze, a onda je frka! Vrlo lako, iz vise razloga, moze da se odvoji dio tromba sa stijenke vena i onda se on zove embolus, koji nosen cirkulacijom krvi dospjeva u vitalne organe i izaziva emboliju, najcesce pluca i srca, a to je onaj poznati infarkt.
    Zato vam preporucujem operacije ma koliko one ceste bile. Uz to je obavezna terapija protiv bolova i PRIJEKO POTREBNA terapija heparinom. Heparin je lijek koji , kako nas narod kaze, razrijedjuje krav, odnosno sprijecava zgrusavanje krvi u prosirenim venama.
    Oprez!
    Ma koliko bile bolne ne smijete zahvacena podrucja masirati niti jace trljati jer to je jedan od uzroka odvajanja tromba od stijenke vene! Pri terapiji heparinom ili obicnim Aspirinom, morate paziti da ne postoji jos neka bolest ili poremecaj koji moze izazvati unutrasnja krvarenja. Pri uzimanju tih lijekova se ona tesko zaustavljaju pa moze biti kobno. Zene trebaju smanjiti dozu tih lijekova za vrijeme periode.
    Trebali bi prestati pusiti, ako ste pusaci, a unosenje dovoljne doze tekucine je jako bitno.Kontrolisite redovno razinu secera i masnoce u krvi. Podno grijanje pospjesuje jos jace sirenje vena kao i sjedenje. Dovoljno kretanja i eventualno bandaziranje specijalnim rastezljivim zavojima je neophodno.
    Toliko od neme.

Starter
    Datum registracije
    02-06-08
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

Evo jednog novog linka koji govori o liječenju proširenih vena: Izliječite Proširene Vene

Lajkaj nas na Facebooku