Pokazujem rezultate 1 do 3 od 3

Strah od prve menstruacije

Raspravljate o temi Strah od prve menstruacije u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    13-07-05
    Poruka
    517
    Liked
    3 times

Nakon što saznaju da će jednog dana, po svoj prilici, relativno uskoro, dobiti menstruaciju, mnoge devojčice uhvati strah. Prvo budu radoznale, raspituju se kod svojih drugarica koje su već dobile menstruaciju kako to izgleda, da li boli, šta treba tada raditi... Naravno, takva pitanja postavljaju se samo bliskim drugaricama, jer nijedna devojka ne voli baš nešto puno da priča o tome, naročito ne ako je i njoj sve to novo.

Onda, uz često razmišljanje o menstruaciji i mnogobrojna "šta" i "kako" pitanja, dođe i strah od trenutka kada će i one dobiti menstruaciju. Hoće li puno boleti? Šta ako se flekama na odeći izblamiraju pred celim odeljenjem? Hoće li im se svi smejati? Da li će im biti jako loše kad dobiju menstruaciju? Je li to mnogo neprijatno? Pitanja su brojna, a u iščekivanju strahovi rastu.

Nekog posebnog razloga za strah nema. Mada ima devojaka kojima je menstruacija bolna (ne mogu da rade fizičko, ne mogu da trče...), u većini slučajeva radi se samo o blagoj neprijatnosti. Pogledajte svoje majke - da li one legnu u krevet i "umiru od bolova" svakog meseca po nekoliko dana? Uglavnom i ne znate kada su "oni dani" vaše majke, a to nije zbog nekog posebnog skrivanja, već zato što su "oni dani" sasvim normalna pojava koja najčešće prolazi bez ikakvih problema. Nije baš dobra ideja da tokom "onih dana" po ceo dan radite trbušnjake, ali uglavnom možete da se bavite istim aktivnostima kao i inače.

Što se mogućeg blamiranja zbog fleka tiče (joj, šta ako se to desi baš u školi ili u kafiću?), ni to nije nerešiv problem. Dobra je ideja da u školskom rancu (ili torbi) uvek nosite uložak - za svaki slučaj. Prva menstruacija u najvećem broju slučajeva uopšte nije obilna (bude svega nekoliko kapljica), tako da, čak i ako nosite svetlu odeću, nije velika šansa da iko išta primeti.

Zato, bez straha! Nije moguće predvideti kada će taj trenutak doći, ali uz higijenski uložak u torbi možete biti prilično sigurne da se nećete izblamirati. Samo opušteno!

Početnik
    Datum registracije
    27-01-12
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Re: Strah od prve menstruacije

imam 12 godina za 4 mjeseca punim 13. imam glavobolje. bolove u donjem dijelu trbuha i jace otkucaje srca. PA bih htjela cuti neke savjete od vas. Sta trebam sada učiniti?? Li sv eovo ima veze sa prvom menstruacijom.sve sto znate pisite.POMAGAJTE-

Početnik Avatar od korisnika brat1prince
    Datum registracije
    11-03-12
    Starost
    27
    Poruka
    5
    Liked
    0 times

Re: Strah od prve menstruacije

ja sam svoju prvi put dobila u 7. razredu, nista posebno, stovise nisam imala nikakve probleme s bolovima niti ista slicno. Jedino sto me zaprepastilo bilo je obilno krvarenje jer je stvarno sikljalo kao da mi je netko venu prerezao ali s dolaskom druge su se stvari unormalile, zapravo je trajala nekih 4 dana dok mi je prva trajala 7 dana. Bolovi se nekad znaju javiti no nista strasno, nekad znaju cice boljet prije nego kaj trebas dobit ili trbuh dok traje ali poet nista strasno, tek tolko da zajebava.
    Ali opet nismo svi isti, znam da neke cure imaju obilno krvarenje i bolove, doduse to su rijetki slucajevi. Nema te niceg biti strah to je sasvim normalno, najgora stvar koja ti se moze desiti je to da ce ti mozda prijeci preko hlaca prvi put u slucaju tog pojacanog krvarenja pa za prvu menstuaciju kupi one nocne velike uloske ili jednostavno nemoj ici u skolu, prvih par dana dok se ne priviknes. S vremnom postane rutina

Slične Diskusije

1. Kolekcija viceva
    By RubberDuck in forum Vicevi i Smiješni Tekstovi
    Odgovora: 6
    Zadnja poruka: 25-07-07, 00:37

Lajkaj nas na Facebooku