Stranica 10 od 13 PrvoPrvo ... 5678910111213 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 91 do 100 od 126

Biser : Stjepan Mesić strikes again

Raspravljate o temi Biser : Stjepan Mesić strikes again u Politika forumu, dio Znanost foruma; ...

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Re: Biser : Stjepan Mesić strikes again

Citat Pravi autor: lamborghini Pogledaj Poruke
    Sa jednog bloga:

Piše da postoje mnoge priče o Mesiću i njegovoj prošlosti.Kao prvo,on nije učio gimnaziju u Orahovici,nego u Požegi,a tamo je bio udbaški špijun koji je špijunirao kako poznanike,tako i školske drugove svaki put kad bi za Božić ili za Uskrs ušli u crkvu.Dalje,kažu da je UDBA nagrađivala samim time što je prolazio razrede,jer je bio toliko nesposoban da ni osnovnu školu nije mogao završiti,a kamoli fakultet.

Također je dobivao velike novčane nagrade,a one koje je on cinkario,bivali su najstrožije kažnjeni.

Piše da je prema svjedočenju nekih osoba,u kasne sate upadao u crkve i premlaćivao stare ljude koji bi ulazili da se krijući pomole jer nisu smjeli od komunističkih vlasti.

Kažu da je pedesetih uletio u crkvu na konju,zatim iz pištolja pucao u čelo Isusovom kipu,zgazio kip,a onda se pomokrio na oltar.Zatim je polomio sve ikone,a na zid zalijepio sliku Josipa Broza Tita,komunističkog vođe i doživotnog predsjednika Jugoslavije i natjerao svećenike i časne sestre da igraju kolo i pjevaju "Živio nam druže Tito".

Osobe koje svjedoče o njegovim nedjelima,kažu da je on sad promijenio sve dokumente i da je stvorio lažnu sliku o svojoj prošlosti.
    Čak i sam negira da je učio u Požegi i govori da je učio gimnaziju u rodnom mjestu.

Dalje piše da je poznat i po ubijanju srpskih civila tijekom rata i za nacionalističke izjave tipa "Srbi će odnijeti iz Hrvatske onoliko zemlje koliko su na opancima donijeli iz Srbije".
    Neću uopće komentirati da me nebi optužili za vrijeđanje i komentiranje intelektualnog nivoa.
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Banned
    Datum registracije
    15-10-07
    Poruka
    1,930
    Liked
    58 times

Znači i ti nekužiš?
    Ok, da pojasnim.
    Nisam to ja napisao, niti tvrdim da je to istina, samo sam prenio sa jednog izvora?

Kužiš ili?

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Znači i ti nekužiš?
    Ok, da pojasnim.
    Nisam to ja napisao, niti tvrdim da je to istina, samo sam prenio sa jednog izvora?

Kužiš ili?
    Ne
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: Maslow Pogledaj Poruke
    Neću uopće komentirati da me nebi optužili za vrijeđanje i komentiranje intelektualnog nivoa.
    Napisano je ispod svakog nivoa, nije mi jasno tko uopće piše takve gluparije.
    Lamborghini citirano si onda mogao komentirati, ograditi se, dodat nešto jer ovako ispada da se slažeš sa time.
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Banned
    Datum registracije
    15-10-07
    Poruka
    1,930
    Liked
    58 times

Ne
    Jadan ti.

Citat Pravi autor: industrial Pogledaj Poruke
    Napisano je ispod svakog nivoa, nije mi jasno tko uopće piše takve gluparije.
    Lamborghini citirano si onda mogao komentirati, ograditi se, dodat nešto jer ovako ispada da se slažeš sa time.
    Zašto bi ispalo da se slažem? Iskreno *ebe mi se.
    Samo sam prenio zanimljiv podatak koji je dugo stajao na španjolskoj wikipediji a potom je objavljen na jednom blogu.
    Nadam se da bar ti kužiš?

Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Jadan ti.

Samo sam prenio zanimljiv podatak koji je dugo stajao na španjolskoj wikipediji a potom je objavljen na jednom blogu.
    Štima to da si samo prenio nešto što si našao. Samo uz citate su obično poželjni bilo kakvi komentari.
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Jadan ti.

Mislim da je jako diskutabilno tko je od nas dvojice jadnik?
    Španjolska wikipedija je luđački puzdan izvor informacija.
    Jerzy Kosinski

Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Maslow kaj se uzrujavaš, laganini.

Po blogovima se može svašta nać, pogotovo kada pišu desničari iz iseljeništva, od kojih su mnogi lijepu našu vidli samo na slikama.

Banned
    Datum registracije
    15-10-07
    Poruka
    1,930
    Liked
    58 times

Nisam rekao da si ti opčenito jadan, nek zbog toga jer namjerno ne želiš vidjeti što pišem, več me unaprijed kritiziraš i napadaš.

Ne kažem da je pouzdan izvor informacija niti da nije, samo sam prenio što piše.

Forumaš Plave Krvi Avatar od korisnika GajbaPive
    Datum registracije
    04-01-06
    Starost
    36
    Poruka
    5,147
    Liked
    667 times

mesic je jos jednom pokazao koliko ga lagano, ali sigurno boli ona stvar za to sto ce ljudi misliti o njemu:

vecernji:
    Ne znam trebaju li svi branitelji imati vojne počasti na pogrebu. Pet je pogreba na dan. Na pet pogreba vojska mora poslati vod vojnika, na ispraćaj sa svim počastima, pucanjima, dnevnicama, vijencima. To godišnje angažira 13.000 vojnika. Tu se može uštedjeti, branitelja možemo otpratiti s vijencem na kojem će pisati tko ga ispraća – rekao je predsjednik Mesić jučer na Hrvatskom radiju.
    Propisane počasti
    Iako se čini da je izjava došla ničim izazvana, Mesić je, kako doznajemo, bio motiviran spoznajama koje je dobio iz MOHR-a, u kojem su mu se neki požalili da se od svih organa državne uprave traži štednja, a da se događa velika nelogičnost jer je svojedobno Ministarstvo branitelja propisalo koje počasti pripadaju svakom branitelju, ne konzultiravši se s MORH-om, koji to provodi. U boljim godinama to očito nije bio problem, ali sad, kad se traži ušteda svake lipe, mnogi smatraju da bi trebalo racionalizirati način na koji su se dodjeljivale počasti.

– Nelogično je da jedno ministarstvo propisuje odredbe drugom ministarstvu, ali i mimo toga riječ je o nizu nelogičnosti koje bi se trebali ukloniti. U Hrvatskoj ima gotovo pola milijuna branitelja po različitim osnovama, a tu se ubrajaju i tajnice koje su radile neke poslove u različitim institucijama te oni koji su cijeli rat bili na ratištu. U SAD-u je, primjerice, razlika u počastima uz koje se pokapaju osobe s činovima i zna se što im pripada, a što pripada civilima koji su služili u vojsci ili sudjelovali u ratu – kažu u krugovima bliskima Mesiću. Ilustriraju to i situacijama u kojima su se znali naći članovi počasnog voda kada bi u nekoj sredini došli odati počast, a mjesno bi stanovništvo i branitelji bili ogorčeni jer su poznavali čovjeka i smatrali da mu ne pripadaju takve počasti jer čak i nije bio branitelj.

– Mesićev će stav možda na prvu loptu izazvati i negativne reakcije, ali njegov je motiv da se preispitaju svi takvi slučajevi, da se jasno odrede kriteriji i u skladu s tim će se vidjeti i koji su to troškovi i može li se i koliko uštedjeti ako se već želi poslušati što traži premijer Sanader – čulo se jučer od upućenih.

Iskazivanje zahvalnosti
    Ministrica branitelja Jadranka Kosor poručila je da vojne počasti na pogrebima ne koriste svi branitelji te da se na to utroši između najviše osam milijuna kuna godišnje. Istaknula je da je to obveza iz Zakona o pravima branitelja na kojoj su inzistirale braniteljske udruge.

– Riječ je prvenstveno o iskazivanju zahvale države na doprinosu branitelja u obrani Hrvatske. Tako to stoji u zakonu, a s predjednikom Mesićem ne želim ući u polemiku. Ako misli da nešto treba mijenjati, neka pokrene inicijativu - kazala je J. Kosor.
    da je mesic pametan, ili barem njegovi savjetnici, mogao je prije svega reci da je potrebno napraviti reviziju registra branitelja, a tek onda se nadovezati ovom pricom. ovako ispada zalosno da se i ono malo digniteta sto je braniteljima (pravim braniteljima, iako ih se nazalost mora nazivati istim imenom kao i ostale kvazi branitelje'') ostalo, pokusava oduzeti.
    izradjujem i prodajem sprave za vjezbanje. mail: drasko2002@gmail.com

Lajkaj nas na Facebooku