Stranica 9 od 13 PrvoPrvo ... 45678910111213 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 81 do 90 od 126

Biser : Stjepan Mesić strikes again

Raspravljate o temi Biser : Stjepan Mesić strikes again u Politika forumu, dio Znanost foruma; N.C....

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Re: Biser : Stjepan Mesić strikes again

N.C.

Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Akademik Avatar od korisnika ševa
    Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

45 lines

Vijest tjedna jest da je netko uspio privremeno zaustaviti "začepiti usta", u zadnje vrijeme opasno blagoglagoljivog Stipe Mesića:

bez predsjednika na kavi

Mesić odbio dogovoreno gostovanje na Hrvatskom radiju

Iako se u programu Hrvatskog radija već nekoliko dana najavljuje emisija s Predsjednikom na kavi, predsjednik Stjepan Mesić jučer je emisiju otkazao.

Iz njegova Ureda potvrdili su kako postoji nekoliko razloga zbog kojih predsjednik Mesić sutra neće gostovati na Hrvatskom radiju.

Dodali su kako će Predsjednik nastupiti u prvom sljedećem slobodnom terminu te da ovo nije nikakva posebna vijest.

A.Š. Slobodna Dalmacija, 26.10.2008.

Kako nije? Pa, Stipe Mesić je baš u toj emisiji započeo hajku na Vladimira Zagorca koja je dovela do izručenja "najodlikovanijeg hrvatskog generala" u pritvor, a nakon čega su uslijedila ubojstva Ivane Hodak i Ive Pukanića. U toj je emisiji Stipe Mesić stao u zaštitu Josipa Perkovića, od njemačkog pravosuđa sumnjičenog za organizaciju udbaških ubojstava. Transparentni Stipe ne treba uređaje za snimanje u Uredu da bi se jednom o njemu i društvu koje okuplja oko sebe ispisale dramatične stranice. Dovoljno je samo preslušati do sada emitirane S Predsjednikom na kavi, pogledati obraćanja novinarima za subotnjih mjesečnih primanja građana na kavu... Upsss.

Baš na zadnjem takvom okupljanju Stipe Mesić je naložio policiji neka ispita Mirjanu Pukanić što su Karamarkovi dečki spremno i učinili već sutradan iako je Faberov as Krunoslav Borovec komentirajući Mesićev nalog glumio hladnog profesionalca rekavši da policija radi po svom planu.

Naglasio je Mesić na subotnjem obraćanju da njega nemaju što zvati na obavijesni razgovor jer da je on sve što zna o okolnostima oko Pukanićevog ubojstva već javno rekao.

Naravno, predsjednik SDP-a Zoran Milanović nije čuo da je Mesić takvo što izjavio, pa je odbio dati komentar o gornjem u Stankovićevoj emisiji "Nedjeljom u 2", a inače se slaže s predsjednikom koji je rekao da "smo nakon Pukanićeva ubojstva svi ugroženi".

Požurio se i komentirati nepravomoćnu presudu Općinskog građanskog suda u Zagrebu prema kojoj je dužan platiti odvjetniku Ivanu Jurašinoviću 70.000 kuna na ime duševnih boli koje je prouzročio svojom izjavom da bi "taj odvjetnik, sljedeći put kad bude dolazio u Zagreb, trebao posjetiti Vrapče, a naši su doktori stručni. I nisu skupi i neće ga to puno koštati".

Žalit će se Stipe na presudu suca Raguža, jer da ga taj nije htio saslušati. Prvi put ga je ispričao odvjetnik iz ureda Čede Prodanovića "državničkim obavezama", a nismo imali prilike čuti "kojim i kakvim". Na drugom ročištu njegov odvjetnik nije inzistirao na saslušanju svoje stranke.

Nije bilo briga predsjednika na kakav pojačan interes francuske javnosti ovaj slučaj nailazi (Courrier de l'Ouest , Ouest France). Osvrnuo se on i na Marina Tomulića koji ga je u Francuskoj prijavio da je patron hrvatske mafije.

Po starom dobrom običaju udijelio je i packu novinarima:

"Ja kao predsjednik moram stati u zaštitu našeg sustava. Volio bih vidjeti taj slučaj da je netko likvidiran iz političkih razloga u bolnici u Hrvatskoj, a pogotovo da se to događa sada. I umjesto da netko stane u zaštitu onoga tko brani sustav ove zemlje, vi ste svi to tako dočekali s veseljem - Mesić, zamisli, presuđen", rekao je Predsjednik novinarima.

Što se tiče novinara, sumnjam da će se netko buniti da su nam ugrožena profesionalna prava ovom predsjednikovom izjavom. No, zbog očito, prave bujice "provala" koje su ga ponijele nakon ubojstva prijatelja mu Ive Pukanića, netko je njegovih svjetnika procijenio da je počeo "opasno pretjerivati", pa mu je sugerirao da se malo strpi i tako je otkazano gostovanje na Hrvatskom radiju. Još nemam potvrde je li taj savjet stigao od Tomislava Jakića, Budimira Lončara, Slavka Goldsteina, Ivice Đikića ili Tomislava Karamarka?

Nije važno. Stipu će nadvladati blagoglagoljivost. Ispisat će on svoju predsjedničku dramu sam.

prof. Foruma Avatar od korisnika sunka5
    Datum registracije
    29-01-06
    Poruka
    1,335
    Liked
    10 times

Malo mi je previše subjetkivan taj blog 45lines...

Znam da je to blog i da on ne može i ne treba biti objektivan, ali svejedno...

Očito su preferencije autora bloga, odnosno nesklonost prema Mesiću...Tako mu onda nije i teško pljuvati po
    Mesiću...

Uglavnom, malo presubjetkivno za moj ukus
    Za one koji žele saznati više o Šunki:

Više o meni

Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

ok, tvoje mišljenje o peratoviću koji možda i ima subjektivnih razloga da tako piše. ali idemo onda vidjeti činjenice, dakle bez vrijednosnih sudova, samo crno na bijelo.

- mesić se pokušavanjem dogovora sa zagorcem (susret njegova savjetnika saše perkovića i zagorca u beču) upleo u rad pravosuđa, baš kao kada je za vrijeme suđenja petraču za otmicu djeteta skretao pažnju na porijeklo zagorčeve imovine, što samo po sebi nije neispravno ali za to se onda mora pokrenuti novi proces, što danas i jest učinjeno.

- mesić govori koga bi policija trebala ispitati i tako se upliće i u policijsku istragu. dobro, možda govori kao pukanićev prijatelj, a ne predsjednik republike. a prije koji mjesec tvrdio je da je s pukanićem blizak koliko i sa sv. nikolom..

- govori ljudima da su za vrapče. peratović je možda i jedini pisao da je pokrenuta tužba ili je barem posvećivao najviše pažnje. u ostalim je medijima to postao hit tek nakon presude.

- mesić je zadnjih godina iznosio ideje o velikoj crveno-crnoj koaliciji u hrvatskoj, a iako ona formalno ne postoji, iza kulisa SDP i HDZ prilično dobro surađuju i zato se ne trebamo čuditi kada jedan dan milanović traži izglasavanje povjerenja sanaderu zbog nesposobnosti obračunavanja s mafijom, a već sutradan mu pruža
    podršku u vezi toga..

uglavnom, mesić je sve samo ne fikus s tek ceremonijalnom ulogom u hrvatskoj politici, kako se mislilo u početku..

p.s. još jedna priča, prisjetimo se njegova govora u australiji, kada je govorio da je hrvatska pobijedila '41. i '45. pa su nakon objave na HTV-u suspenzije dobili novinar danko družijanić i urednik informativnog programa berislav rončević.

p.p.s. da ne bi bilo zabune, ja sam 2005. glasao za mesića ali sam zadnjih godina u više navrata preispitivao svoju odluku.

Datum registracije
    29-01-06
    Poruka
    1,335
    Liked
    10 times

ševa, ali te 'činjenice' se mogu protumačiti ovako ili onako, ako ih staviš u jedan konekst onda one šalju puno drugačiju poruku, nego ako se stave u neki drugi kontekst.

Osim toga, znaš i sam kako novinari mogu izmanipulirati činjenicama tako da fino potkrijepe njihove tvrdnje.

Npr., taj famozni sastanak u Beču.

Što mi znamo o tom sastanku? Osim činjenice da se dogodio?

Jel znamo što se na tom sastanku raspravljalo? Znamo ono što su nam rekli Zagorčevi odvjetnici koji zastupaju Zagorčeve interese pa je upitno koliko su oni objektivno prenjeli sadržaj razgovora.
    Postoji ta navodna video snimka tog sastanka, ali opet, nije puštena u javnosti u cjelosti, samo neke isječke. Iz tih isječaka (u obliku transkripata) ne znamo kontekst, već samo izrezane izjave koje opet trebaju se fino ukomponirati u teorije ljudi koji ih iznose.

Kužiš na što ciljam?
    Teško je nešto smatrati točnim. Svatko iznosi one činjenice koje njemu odgovaraju u konekstu koji njemu odgovara, tako da potvrdi njegovu priču.

Više o meni

Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

kužim ja tebe i uvijek je dobro imati neku kritičku distancu, ne uzimati sve zdravo za gotovo iz bilo kojega izvora. međutim, neka sam opća mjesta zaključio iz više izvora.

ak te zanima snimka sastanka: Javno - Vladimir Zagorec i Saąa Perković u Beču

Banned
    Datum registracije
    15-10-07
    Poruka
    1,930
    Liked
    59 times

Sa jednog bloga:

Piše da postoje mnoge priče o Mesiću i njegovoj prošlosti.Kao prvo,on nije učio gimnaziju u Orahovici,nego u Požegi,a tamo je bio udbaški špijun koji je špijunirao kako poznanike,tako i školske drugove svaki put kad bi za Božić ili za Uskrs ušli u crkvu.Dalje,kažu da je UDBA nagrađivala samim time što je prolazio razrede,jer je bio toliko nesposoban da ni osnovnu školu nije mogao završiti,a kamoli fakultet.

Također je dobivao velike novčane nagrade,a one koje je on cinkario,bivali su najstrožije kažnjeni.

Piše da je prema svjedočenju nekih osoba,u kasne sate upadao u crkve i premlaćivao stare ljude koji bi ulazili da se krijući pomole jer nisu smjeli od komunističkih vlasti.

Kažu da je pedesetih uletio u crkvu na konju,zatim iz pištolja pucao u čelo Isusovom kipu,zgazio kip,a onda se pomokrio na oltar.Zatim je polomio sve ikone,a na zid zalijepio sliku Josipa Broza Tita,komunističkog vođe i doživotnog predsjednika Jugoslavije i natjerao svećenike i časne sestre da igraju kolo i pjevaju "Živio nam druže Tito".

Osobe koje svjedoče o njegovim nedjelima,kažu da je on sad promijenio sve dokumente i da je stvorio lažnu sliku o svojoj prošlosti.
    Čak i sam negira da je učio u Požegi i govori da je učio gimnaziju u rodnom mjestu.

Dalje piše da je poznat i po ubijanju srpskih civila tijekom rata i za nacionalističke izjave tipa "Srbi će odnijeti iz Hrvatske onoliko zemlje koliko su na opancima donijeli iz Srbije".

Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

dobro, ovo je ipak nešto malo drugačije. pamfletistički stil, zvuči mi neozbiljno, a i na kraju krajeva to su stvari koje se teško daju provjeriti.

Banned
    Datum registracije
    15-10-07
    Poruka
    1,930
    Liked
    59 times

Rekao je tip da je to sa Španjolske wiki.
    Ali valjda su to promijenili do danas.
    No ipak, zanimljivo je.

Datum registracije
    29-01-06
    Poruka
    1,335
    Liked
    10 times

Citat Pravi autor: lamborghini Pogledaj Poruke
    Rekao je tip da je to sa Španjolske wiki.
    Ali valjda su to promijenili do danas.
    No ipak, zanimljivo je.
    Da,zanimljivo je za vidjeti kako se mogu pisati gluposti. Tako mogu i ja napisati blog (ili članak u Wikicu) o nekomu ili nečemu....I kaj je onda relevantan izvor?!

Više o meni

Lajkaj nas na Facebooku