Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 33

Ljevica je kriva za nasilje

Raspravljate o temi Ljevica je kriva za nasilje u Politika forumu, dio Znanost foruma; ...

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Ljevica je kriva za nasilje

Za nasilje u Hrvatskoj Glas Koncila u svome najnovijem broju optužio je - ljevicu. Točnije, “val nasilja, koji je najčešće sukob na ljevici (a ljevica ovdje ne označuje samo političke stranke lijeve političke opcije), trebao bi pridonijeti osvješćenju članova suvremenoga hrvatskog društva o nužnosti da se u obiteljskom, školskom, crkvenom i javnom odgoju njeguju i ostvaruju univerzalne vrijednosti, o nužnosti poštivanja zakonitosti, o nužnosti sprečavanja utjecaja manipulacija, jer su u službi zla”, piše u svome komentaru glavni urednik Glasa Koncila vlč. Ivan Miklenić. Dakle, korijeni mafijaških obračuna i likvidacija, brutalna premlaćivanja i pokušaji ubojstava događaju se u posljednje vrijeme zbog obračuna na ljevici.

Jutarnji
    Mudraci sa Kaptola su našli krivce za sve loše u državi, a to su svi ljevičari i oni koji imaju drugačiji pogled na svijet od njih i desnice. Kako vole reći da je 90% građana ove zemlje katoličke vjeroispovjesti, ispada je onih 10% uzrok svih problema. Ponovno se vraća na scenu ona uzrečica "ako nisi sa nama, onda si protiv nas". Zanimljivo kako onih 10% krivaca izvrnutih moralnih vrijednosti uspijeva terorizirati i maltretirati premoćnu većinu, ispravnih, moralnih i etičkih vrijednosti.
    Pun kufer mi je svakojakih etiketa koji dolaze iz crkvenih krugova preko kojih pokušavaju ocrniti one drugačijeg mišljenja. Konstana laprdanja o manipulacijama koje dolaze od amoralnih ateista stvarno više nemaju smisla, nije mi jasno kako jedna školovana, razvijena osoba može progutati ovakve izjave. Ovakve misli su daleko od komentara na društvena kretanja, crkva postaje pravi politički subjekt u sekularnom društvu.

Imaju li ovakve izjave ikakvog smisla?
    Treba li se crkva u ovakvoj količini miješati u politiku?
    Osjeća li se crkva ugroženom zbog sve manjeg priliva vjernika i ovakvim tekstovima pokušava zastrašiti ljude?
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,148
    Liked
    7258 times

Re: Ljevica je kriva za nasilje

nije istina, ja sam uvijek nasilan desnicom
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: daidza Pogledaj Poruke
    nije istina, ja sam uvijek nasilan desnicom
    Ozbiljna tema, a tebi odma nasilje na pameti. Nego kak ti desnica?
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,148
    Liked
    7258 times

pa nije loše, što ja znam

ma ja samo naslove čitam, još da ima slika umjesto slova...

evo nećem više spamati, mea culpa
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Starter
    Datum registracije
    21-05-07
    Starost
    29
    Poruka
    39
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: industrial Pogledaj Poruke
    ...
    To je upravo ono što očekujem od mudraca sa Kaptola da kažu. Predvidljivo.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Levičari su u prednosti.Uvek dozvoljavam da me neko uhvati za desnicu(mislim ruku).Pa ga onda mlatnem levicom. lele - bruka
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    06-09-07
    Poruka
    702
    Liked
    7 times

Pa mislim da je Crkva upravu a evo i dokaz:

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    02-09-07
    Starost
    30
    Poruka
    779
    Liked
    36 times

crkva je u k...

prof. Foruma Avatar od korisnika Casey
    Datum registracije
    11-08-05
    Starost
    31
    Poruka
    1,714
    Liked
    4 times

Dakle, korijeni mafijaških obračuna i likvidacija, brutalna premlaćivanja i pokušaji ubojstava događaju se u posljednje vrijeme zbog obračuna na ljevici.
    Ovo nije citirano u tekstu, znači to je dodatak Jutarnjeg smeća, a ne riječ toga svećenika. Iako je Jutarnji imao zlu namjeru, rekao je potpunu istinu. Naravno da je ovo sukob na ljevici i da je ljevica kriva za sve!

Tebi je ovaj tekst bio samo povod da izraziš frustracije i napadneš Crkvu. Eno imaš na stranici od Glasa Koncila cijeli tekst pa reci šta ti ne odgovara, a nemoj citirat Jutarnji koji krivo piše o članku iz GK-a.

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,447
    Liked
    796 times

...a desnica za genocid

Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku