Pokazujem rezultate 1 do 3 od 3

darovni ugovor/oporuka ili nešto treće

Raspravljate o temi darovni ugovor/oporuka ili nešto treće u Pravo forumu, dio Znanost foruma; ...

Početnik
    Datum registracije
    14-07-12
    Starost
    85
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

darovni ugovor/oporuka ili nešto treće

Poštovani ,ja sam djed, bolestan.imam samo kćer, žena mi je umrla prije nekoliko godina.kćer je udata preko 30 godina , al već 15 godina ne živi sa mužem. On živi sa drugom ženom. Puno novaca sam već potrošio da ga isplatim, al on ne želi čuti o rastavi sa mojom kćeri već se nada mojeg nasljedstva. kuća , stan i apartman na moru . Želio bih svu svoju pokretnine i nekretnine ostaviti samo kćeri ili pak unucima ( da im on ne oduzme nakon moje smrti), jer ako moja kćer zatraži rastavu , mislim da će "nestati". Molim Za Vaš odgovor, hvala i lijep pozdrav!

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Re: darovni ugovor/oporuka ili nešto treće

Ne postoji apsolutno nikakav pravni osnov po kojem bi Vaš zet (dakle, muž Vaše kćeri) imao bilo kakvu mogućnost naslijediti bilo koji dio Vaše imovine.

Prema tome, nije potrebno apsolutno ništa pisati, sastavljati niti pripremati. Prema Zakonu o nasljeđivanju, kompletnu Vašu imovinu nasljeđuje samo i jedino Vaša kćer, kao Vaš jedini nasljednik.

Nema apsolutno nikakve opasnosti da će Vaš zet dobiti bilo kakav dio te imovine koju će Vaša kćer naslijediti od Vas.

Regularni forumaš Avatar od korisnika kron666
    Datum registracije
    03-11-11
    Starost
    32
    Poruka
    88
    Liked
    25 times

Re: darovni ugovor/oporuka ili nešto treće

On nema prava naslijediti ništa od vas, ima vaša kćer.
    U slučaju vaše smrti vaša kćer je vlasnik 1/1, e sad njezini pravni nasljednici su kćer i njezin muž što bi značilo da u slučaju smrti vaše kćeri on ima pravo na nasljedstvo.
    Kako bi to izbjegli možete napraviti darovni ugovor u koje sve poklonite unuci.
    Na takve darovne ugovore ne plaća se porez. To pričam iz vlastitog iskustva jer sam upravo imao takav slačaj u obitelji i ne plaća se porez.
    as I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil...

Slične Diskusije

1. Darovni ugovor
    By eni1953 in forum Pravo
    Odgovora: 26
    Zadnja poruka: 15-07-14, 23:38
  2. Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 03-10-11, 01:02
  3. Problem!!! darovni ugovor
    By pepa22 in forum Pravo
    Odgovora: 8
    Zadnja poruka: 20-09-11, 21:57
  4. Treće slovo