Stranica 1 od 7 123456 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 69
Like Tree19Likes

Imunitet i prehrana

Raspravljate o temi Imunitet i prehrana u Prehrana forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Regularni forumaš
    Datum registracije
    05-11-12
    Poruka
    427
    Liked
    467 times

Imunitet i prehrana

Ova tema je teorija zavjere. Čitate na vlastitu odgovornost.

Jedem zdravo, jako puno ribe, voća, povrća, žitarica, mahunarki... Maksimalno izbjegavam "sranja". Med, limunada, kupinovo vino, propolis i sl. samo su neki od dodataka prehrani za kojima posežem kad me uhvati nešto. Nisam opterećena svime time, koristim ležerno, ali trudim se nabrojati sve te namirnice u svrhu ove teme.

Imunitet mi je od djetinjstva slab. Viroze, upale, prehlade, ovo, ono. Ne mogu se ne upitati... što bi bilo da se ne hranim tako? Bi li bilo još i gore ili bi bilo potpuno isto?? Koliko prehrana zapravo utječe na imunitet?

*Na stranu ostale jasne zdravstveno prehrambene poveznice poput utjecaja određene hrane na određene organe... Dakle, zanima me isključivo utjecaj na imunitet!

Nije mi jasno gledajući jednu svoju frendicu koja se hrani litrom crne kave na dan i frankovim čipsom, da joj nikad nije ništa. Dugoročno gledano, riskira infarkt, čir na želucu... ali riskira li zaista prehlade i viroze jer ne unosi vrijedne namirnice? Gledajući drugu - veganku - koja ne jede pod milim bogom ništa, a puna je energije, sve mi postaje još manje jasno. Gledam sebe, gledam njih i polako postajem sve uvjerenija kako imunitet nema nikakve veze s prehranom. Bar ne u mom slučaju.

Što vi primjećujete na sebi i ostalima?
    Hills to climb, sights to see, seas to cross, Friends to make, hands to shake, the world is yours, Foods to taste, sounds to hear, love to feel... What do you mean "I want more"?

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika westina
    Datum registracije
    07-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    2,033
    Liked
    708 times

Re: Imunitet i prehrana

mjok, sve su to laprdanja
    isto ono...kava diže tlak
    mojneme, popim 4 kave (baš za probu) tlak mi 1 sa 2 i dalje
    gluposti
    imam sliku lijepe žene samo zato kaj sam prokleto grda

prof. Foruma
    Datum registracije
    17-12-11
    Poruka
    1,796
    Liked
    1090 times

nije ni meni jasno, i ja mislim da se hranim zdravije od pojedinaca, a imunitet mi katastrofa
    ..srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje..

ae Avatar od korisnika ivan24
    Datum registracije
    06-02-08
    Poruka
    4,553
    Liked
    1376 times

Kod mene prehrana sigurno ne utječe, utječe jedino nedostatak sna, živčanost i kad se slabije krećem, a te tri stvari se obično poklope uvik skupa i ako potraje malo duže onda opada i imunitet.. bar sam uvjeren da je tako u mom slučaju
    partygirl and Mrs.SweeneyTodd like this.

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,300
    Liked
    26453 times

Ja isto mislim da kod mene ne utječe, jer ne jedem dovoljno zdrave hrane, iako se trudim, prođu dani da ne pojedem ni jednu voćku, a relativno sam zdrava. Prehladim se dva puta godišnje, ali mislim da to veze nema s hranom. Povremeno šmrcanje koje se kod mene pojavi je više posljedica stresa i neispavanosti, ili izloženosti neodgovarajućim vremenskim uvjetima, nego posljedica prehrane.

Možda kad ostarim bude drugačije, ali za sad je sasvim dobro.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,571
    Liked
    12300 times

također mislim da količina "zdrave" hrane, voća prepunog vitaminima, povrća, nema baš previše veze sa imunitetom...kod mene je potpuno jednako kad jedem puno voća i povrća ili u fazama kad ga uopće ne jedem
    brat moj npr. skoro uopće ne jede povrće i voće pa je oduvijek "zdraviji" od mene, manje podložan prehladama i virozama
    ja sa samo više od njega živciram
    stres po mojem mišljenju najviše utječe na pad imuiteta
    partygirl and Mrs.SweeneyTodd like this.
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,300
    Liked
    26453 times

I ja mislim da je stres, plus možda genetske predispozicije.
    Mrs.SweeneyTodd likes this.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

stres defintivno utice na jakost imuniteta. intereantno je da covjek nije bolesta dok je pod stresom nego tek kad stres prodje onda dolazi do pada imuniteta, kad se tijelo opusta.

takodjer mislim da ulogu igraju i geni...nesto slicno kao i sa kvalitetom zuba. ima ljudi koji mogu slobodno ne prati zube uopce a opet nece imati niti jedan karijes, imati ce pravilne zube dok neki ih mogu ribati 4x dnevno a imati zube losije kvalitete.
    Mrs.SweeneyTodd likes this.
    downloading...

Regularni forumaš
    Datum registracije
    05-11-12
    Poruka
    427
    Liked
    467 times

Uvijek sam bila protiv multivitaminskih tableta i sl. govoreći kako nemaju veze s prirodnim vitaminima, te se kao takvi drugačije apsorbiraju u tijelu (npr. askorbinska kiselina nije vitamin c kojeg nalazimo u prirodi). Ali sad odustajem kompletno od kalkuliranja kad sam zadnji put pojela limun ili kivi, jer vidim da to nema nikakvog smisla i utjecaja na imunitet.

I što onda da radimo mi kraljevi viroza i upala? Postoji li uopće pomoć? Redovno spavam, ne nerviram se u zadnje vrime ništa, ali eto... opet sam završila na antibioticima.
    Hills to climb, sights to see, seas to cross, Friends to make, hands to shake, the world is yours, Foods to taste, sounds to hear, love to feel... What do you mean "I want more"?

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,183
    Liked
    15612 times

mislim da ne možeš ništa, takav ti je imunitet i sumnjam da se tu nešto veliko može napraviti

ja sam izvrsna imuniteta, krv odlična, željezo na nivou, al voća i povrća jako malo jedem.voće još nekako, al zeleniš mi ne leži, osim salata.. a ne sjećam se kad sam zadnji put bila bolesna, pogotovo gripe i temperature..možda prije 15 godina..ako i tad
    mene ako i počne nešto hvatat, viroze i sl. brzo odustane, tijelo , imunitet su očito jači i ja odnesem pobjedu
    šuša na kvadrat likes this.

Stranica 1 od 7 123456 ... ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. prehrana za bodibildera
    By ghost rider 76 in forum Prehrana
    Odgovora: 6
    Zadnja poruka: 03-03-13, 00:36
  2. Prehrana u ZONI
    By Aasya in forum Prehrana
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 27-04-11, 23:22
  3. monotona prehrana