Stranica 6 od 8 PrvoPrvo 12345678 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 51 do 60 od 77
Like Tree22Likes

Postoje li još istinski dobri ljudi?

Raspravljate o temi Postoje li još istinski dobri ljudi? u Psihologija forumu, dio Znanost foruma; ...

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,196
    Liked
    1604 times

Re: Postoje li još istinski dobri ljudi?

jaooo. . procitavsi naslov odmah sam se sjetio jednog teksticha. . Wamp

Patuljci žive u kuglama

Ima ljudi na kojima srebro nikada ne tamni. Ima ljudi na kojima zlato toplije sjaji. Ima ljudi koji znaju odgovore na sva vaša pitanja, kako god teška ona bila.

Njih možete pitati zašto je nebo plavo i zašto drveće uvis raste želeći dosegnuti sunce, kamo putuju rijeke, tko je nas obojio i odakle cvijeću ime... njih možete pitati gdje to sunce spava i gdje se kriju drevni gradovi, zašto ne možete razdvojiti mlijeko i čaj da opet budu kao prije nego što ste ih pomiješali, ne želeći piti ni jedno ni drugo već nešto treće... njih možete pitati zašto rastemo, zašto učimo, zašto se ponekad osjećamo tako svadljivima ili tužnima... Zašto sanjamo? Tko je stvorio oblake i zvijezde, slova i brojeve, planine i mora? Zašto ljudi stvaraju pa ruše?

Pa opet grade ispočetka?

Ne vjerujete?

A osjećate li se vi katkada, dok ste u blizini nekih ljudi ugodno, pametno, duhovito, plemenito, puni vrlina? Izazivaju li, možda, neki drugi ljudi u vama čudne osjećaje nelagode, htjeli biste se udaljiti, pobjeći od njih, ili se samo svađati s njima jer vas ljute, a vi i neznate zašto?

Da, to je istina.

Ima ljudi koji izazivaju i potiču ono najbolje u nama i drugim ljudima, samo... ti se ljudi ne mogu otkriti na prvi pogled. Oni ne vole nositi zlato ni srebro (a po njihovu bismo ih sjaju možda prepoznali), jednostavno, ni po čemu se ne ističu od ostalih ljudi.. a ipak, čine nam život ljepšim, svjetlijim, ispunjenijim, svrhovitijim, plemenitijim. Katkad ih možemo prepoznati po smijehu onih oko njih, ljudi ili djece,po vedrim licima kojima su okruženi, po sretnim pričama ili pjesmama, ili po muzici kojoj uče djecu. U njihovoj blizini nema mržnje, ljutnje ili ružnih riječi. Okruženi su dobrotom, a takvih ljudi ima u svakom gradu. Oni nas uče kako živjeti, kako se radovati, kako voljeti.

Zovu ih Zlatni Ljudi. Svatko sretne nekog zlatnog čovjeka, a toga čak i ne mora biti svjestan. No, trag toga susreta ostaje. Prepoznat ćete ga u očima koje sjaje i u osmijehu koji ostaje na licu, u lijepom, smirenom i ispunjenom osjećaju sreće u grudima.

Potražite Zlatne ljude... tu su... oko nas...
    Wamp, cina, tendre poison and 1 others like this.
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

Banned
    Datum registracije
    31-01-13
    Poruka
    6,862
    Liked
    3633 times

krasan tekst s Wamp strane hvala što si ga se sjetio i nas podsjetio (i hvala autorici)...možda će neskromno zvučati,ali mislim da sam jedan od tih zlatnih prepoznah se u nekim odlomcima..a i znali su mi reći..

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,331
    Liked
    26482 times

^^

Ti si pravo skroman lik
    fat_boy_slim and cina like this.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,454
    Liked
    21551 times

ja ne vidjeh savrsenijeg covjeka
    downloading...

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-04-08
    Poruka
    96
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: I like Katie Pogledaj Poruke
    krasan tekst s Wamp strane hvala što si ga se sjetio i nas podsjetio (i hvala autorici)...možda će neskromno zvučati,ali mislim da sam jedan od tih zlatnih prepoznah se u nekim odlomcima..a i znali su mi reći..
    Ako si stvarno tako dobar pusti da te drugi hvale!

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,044
    Liked
    6177 times

Znam samo jedno da ih ima sve manje jer ja sam dosada sreo jedva nekoliko takvih ljudi.
    Hrvatski lažni suverenisti su toliko lažni da bi ih se moglo kupit i sa fotokopiranim kunama

Banned
    Datum registracije
    31-01-13
    Poruka
    6,862
    Liked
    3633 times

Ti si pravo skroman lik hvala,hvala..trudim se biti..i ostati

ja ne vidjeh savrsenijeg covjeka sve do danas btw ne mogu ti opisati kako sam odvalio od smijeha na tu kratku sentencu

Ako si stvarno tako dobar pusti da te drugi hvale! - pa otkud bih znao za to Samija da nije tih drugih s ponosom to mogu reći upravo zbog njihovih konstatacija

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-04-08
    Poruka
    96
    Liked
    3 times

Vjerovat cu ti onda kada ti drugi to sami napisu na forumu,ali iz iskustva znam da su dobri ljudi toliko skromni i jednostavni da nikad ne hvale sami sebe!

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-04-08
    Poruka
    96
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Znam samo jedno da ih ima sve manje jer ja sam dosada sreo jedva nekoliko takvih ljudi.
    Dobro kazes ali bolje nekoliko dobrih i postenih nego hrpa pokvarenih i dvolicnih.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,044
    Liked
    6177 times

Ono što sam primijetio da se ti pošteni uvijek nađu među onima lošima ili manje lošima. I takvi su mi uvijek pomogli, a čini mise da baš takvi i održavaju cjeli sustav, jer koliko god bilo više loših ljudi ipak oni dobri iako u manjini imaju veću snagu od loših ljudi. Tako da svojom dobrotom održavaju taj neki balans između lošeg i dobrog.
    Hrvatski lažni suverenisti su toliko lažni da bi ih se moglo kupit i sa fotokopiranim kunama

Lajkaj nas na Facebooku