Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 20
Like Tree4Likes

Čitanje misli

Raspravljate o temi Čitanje misli u Rub Znanosti forumu, dio Znanost foruma; ...

Red Baron Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    8,608
    Liked
    5583 times

Čitanje misli

Nekako mi se čini da napredak u ovome prolazi skoro pa neopaženo. Pa tako nam predstavljaju čitanje misli kao nešto dobro, s kojime će se moći u skoroj budućnosti na primjer upravljati sa kompjuterom ili autom.
    Slično kao i sa mobitelima, koje svi imaju, a koji se mogu savršeno pratiti ljude i znati sve što rade i gdje su bili. Kako smo samo prihvatili tu tehnologiju bez pobune, tako ćemo i u budućnosti prihvatiti da nas čipiraju, jer eto imati ćemo internet koji oko koristi kao zaslon. "Dobra strana" toga je da će bolesnici moći na primjer pratiti rad svog srca i da će vaš doktor u svakom trenutku znati dali vam se stanje pogoršava. Naravno ako budete imali para za to sve. Ali ima i dobrih strana na pretek što se te tehnologije tiče, pa ćemo na primjer odmah na "lijevak" moći učitati kako popraviti svoji auto.

Znanstvenici uspjeli 'hakirati' mozak: Dobrovoljcima iz glave izvlačili PIN-ove prenosivim EEG čitačem - mJutarnji
    \_(ツ)_/

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    8,608
    Liked
    5583 times

Re: Čitanje misli

Ovo je jedan članak koji opisuje pacijenta koji je izgubio moć govora zbog moždanog udara ili neke nesreće.
    Mind-reading program translates brain activity into words | Science | The Guardian
    \_(ツ)_/

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    8,608
    Liked
    5583 times

Za one koji ne žele čitati suhoparni tekst evo jedan video o čitanju misli.
    Lulu and partygirl like this.
    \_(ツ)_/

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    25-11-11
    Poruka
    808
    Liked
    69 times

Vrlo jednostavno,jer čitač misli več postoji.

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,018
    Liked
    866 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Nekako mi se čini da napredak u ovome prolazi skoro pa neopaženo. Pa tako nam predstavljaju čitanje misli kao nešto dobro, s kojime će se moći u skoroj budućnosti na primjer upravljati sa kompjuterom ili autom.
    Slično kao i sa mobitelima, koje svi imaju, a koji se mogu savršeno pratiti ljude i znati sve što rade i gdje su bili. Kako smo samo prihvatili tu tehnologiju bez pobune, tako ćemo i u budućnosti prihvatiti da nas čipiraju, jer eto imati ćemo internet koji oko koristi kao zaslon. "Dobra strana" toga je da će bolesnici moći na primjer pratiti rad svog srca i da će vaš doktor u svakom trenutku znati dali vam se stanje pogoršava. Naravno ako budete imali para za to sve. Ali ima i dobrih strana na pretek što se te tehnologije tiče, pa ćemo na primjer odmah na "lijevak" moći učitati kako popraviti svoji auto.

Znanstvenici uspjeli 'hakirati' mozak: Dobrovoljcima iz glave izvlačili PIN-ove prenosivim EEG čitačem - mJutarnji
    meni ovo više liči na neku vrstu prijevare nego na znanstveno dostignuće
    EEG bilježi električne aktivnosti nečijeg mozga u obliku valova koji idu na zaslon računala ili direktno na pisač
    i nije to nikakva novost, ta tehnologija je prilično stara

ovi "znanstvenici" su ispitanicima vrtili pred očima brojeve od 0 do 9 i analizirali promjene u zapisima
    normalno je da su mozgovi ljudi drugačije reagirali na pojavu "svojih brojeva" pred očima

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    25-11-11
    Poruka
    808
    Liked
    69 times

Kad sam napisao da postoji čitač,nisam mislio na EEG.

U osnovi postoje dva načina čitanja misli.Jedan je več opisani,kada Preko
    EEGuređaja bilježimo električnu aktivnost mozga i to je jedino
    šta je bitno,da ta aktivnost postoji u obliku električnih valova i impulsa,
    kada mi sa tim poslije možemo da radimo što hočemo,pojačavamo,snimamo,
    reproduciramo,itd.

Drugi način je spoznaja da je i predajnik i prijemnik na istom mjestu,odnosno na
    našim ramenima,kada se nemoramo mi mučiti dešifrirajući te frljoke i šumu
    frekvencija na monitoru,koja znači tko zna šta,nego postoji prijemnik,sasvim
    prirodni,onaj isti koji je te frekvencije i proizveja na predajnoj strani.
    Na taj način se direktno ostvaruje ta veječna želja TELEPATIJA.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Smoking Man
    Datum registracije
    05-01-12
    Poruka
    118
    Liked
    5 times

to če biti zapravo strašno u jednu ruku... nekada je bolje ne znati o čemu drugi ljudi razmišljaju... a ipak tada bi bio siguran kakav je netko... No bilo bi krasno kada bi samo pojedinac to mogao npr ja...
    -The truth is out there-

Početnik
    Datum registracije
    12-09-12
    Poruka
    10
    Liked
    0 times

Da li bi baš željeti da možemo čitati misli ili ne? Svaki dar (koliko sam upoznata u literaturu, a ponešto sam na tu temu pročitala) nosi svoje dobre i loše strane, pa se tako treba znati s njim i nositi. Amerikanci se odavno bave tom ljudskom mogućnošću u razno razne svrhe, a poznajemo je kao telepatiju. Postoji dosta znanstvenih radova na tu temu pa nije loše koga zanima s tim u vezi malo prolistati neke zanimljive tekstove. Telepatija je dosta razgranat pojam tj. širok ali vrlo interesantan. Zamislite da možete znati što netko drugi misli o vama, o datom trenutku, o bilo čemu. Neke je stvari možda bolje ne znati?!

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    8,608
    Liked
    5583 times

Pa onaj tko bi mogao čitati nečije misli, morao bi imati jako discipliniran um. U protivnom bi poludio od jada i zavisti, kada bi znao što netko o njemu misli. Današnji ljudi jednostavno za takvo što nisu spremni. Osim toga brzo bi ga zaskočile tajne službe kada bi nekome rekao da može čitati misli.

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    25-11-11
    Poruka
    808
    Liked
    69 times

Mišljenja sam da je telepatija,sasvim prirodna mogučnost svačijeg mozga.
    Ta mogučnost jednostavno čeka da se razvije,kroz evoluciju mozga.

Imam osječaj da smo na tom evolicijskom polju,negdje nekad,skrenuli sa tog puta
    i prešli na možda lakši vid komunikacije,a to je govor.
    Ako promatramo razvoj današnjih vrsta majmuna,postoji jedna interesantna vrsta,
    zovu se Čili-Pa,majmuni.Inače izvorno su imali naziv Čili,ali jedan majmun ("komedijaš"),
    namjerno,ponekad padne sa grane.To izaziva salve smijeha u čoporu.Tko je još vidija,
    da je majmun pao sa grane?
    Zanimljivo,kada padne,on izgovori,ono "Pa" i po tome su im sami domorodci,dodali taj dodatak.

Sada sljedi još zanimljiviji dio.Kada naše djete padne,ono kaže "Pa",ili "Opa".Sama rječ u našem rječniku,
    "pasti","padati","propadati",označava upravo taj glagol radnje,sa produžetkom.
    Izgleda da je i kod nas bilo komedijaša.

Pretpostavka jeste da tako počinje stvaranje,budučeg jezika.Ono počinje uzvicima koji sami izlete,
    obično kada se nešto desi,sjesti (Uff,Uhh),opeči se(Ahh,Ajoj,itd)itd,itd,kada se vrimenom razvijaju,
    složeniji oblici rječi.Veliko je pitanje kada dolazi do nekih povezivanja u neku smislenu cjelinu(rečenicu).

E sad,što se tiće telepatije,to je drugi put,ali je isto primječen,jer su očugledni neki sporazumi,bez
    izgovorenog teksta,kako kod životinja tako i kod čivjeka.To je komunikacija koja se dešava automatski,
    potpuno prirodno,a da je mi uopče nismo svjesni,tako da ja očekujem,upražnjavajući tu komunikaciju,
    vrhunski vid zabave.Taj proces je nezaustavljiv i pojavit če,prije ili kasnije kod svih,u nekom vrimenskom
    periodu.
    Zadnji Uredio Nodahon : 02-10-12 u 11:53

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Odgovora: 30
    Zadnja poruka: 27-04-17, 08:52
  2. Čitanje SMS-a na PC-ju
    By trip in forum Mobiteli
    Odgovora: 3
    Zadnja poruka: 02-03-09, 18:09
  3. Čitanje stripova
    By MASTER CHEF in forum Pomoć!
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 04-10-08, 17:32
  4. tko misli da mu je mali pišo i koja misli da nije lijepa?
    By silence in forum Ljubav, Erotika, Sex
    Odgovora: 226
    Zadnja poruka: 21-03-08, 19:16
  5. program za čitanje
    By petarcobra in forum Help Service
    Odgovora: 7
    Zadnja poruka: 26-07-07, 03:45

Lajkaj nas na Facebooku