Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

Kineziološki fakultet

Raspravljate o temi Kineziološki fakultet u Školarci i Studenti forumu, dio Društvo foruma; ...

Početnik
    Datum registracije
    10-11-12
    Poruka
    13
    Liked
    0 times

Kineziološki fakultet

Zna li netko da li se moram baviti sportom da bih se upisala na kif?? Cijeli život sam bila u sportu, ali sam prije godinu dana prestala trenirati pa me sad zanima mogu li unatoč tomu upasti? I da li je potrebna kategorizacija? Ugl svaka inf je dobrodošla!

Making Magic Happen Avatar od korisnika Leffe Blonde
    Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Re: Kineziološki fakultet

Pa, definitivno moras biti 'sportski tip' i imati nekakve bioloske predispozicije baviti se odredjenim sportom
    (razlika borilackih vjestina i baleta je velika, ali ali ali i ne toliko koliko mi mislimo).

Dakako, postoji norma. Znaci, na prijemnom ispitu svi imaju pravo izici. Prijavit ce se i vrhunski sportasi i amateri. Znaci, pored opceg uspjeha na maturi, provodi se i dodatna kategoritazacija sportasa (prema odredbama Hrvatskog olimpijskog odbora).

Ali, sjecam se vremena kad sam zivjela na Savi u 'domu' i imala frendove koji studirali Kinesiologiju - pricali ljudi o normama (?) koje svaki pristupnik prijemnom ispitu mora zadovoljiti.

Znaci, ovi moji kolege nisu igrali npr. rukomet u prvoj ligi, ali su onako malo rekreativno igrali za trecu ligu, plus dobri bili u plivanju, sjecam se da atletika i duge pruge cak nije niti norma bila zadovoljena - i upali.

Znaci, ocjene iz srednje skole, plus one bazicne stvari i temeljne motoricke sposobnosti: trcanje, plivanje ... (brzina, snaga, koordinacija, ... ). Vjerujem da ce oni koji su studirali na tom Fakultetu biti od vece koristi! Provjeri i na sluzbeni stranicama Faksa. Ako se organiziraju nekakve pripreme polaznika prijemnog ispita ... mozes mozda indirektno vidjeti o cemu se radi i na sto se naglasak stavlja.

Sve u svemu, sretno!
    "I lumpujte al' lipo, polako.
    Nek' se divi i nek' vidi svatko."

Početnik
    Datum registracije
    10-11-12
    Poruka
    13
    Liked
    0 times

Pa jesam sportski tip, otkad znam za sebe bavim se sportom, godinama sam trenirala gimnastiku.
    Ali me sada zanimalo to što se tiče upada na faks, taj njihov prijemni, je li teško upasti i sl.
    Hvala

Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Ma nist

Sigurno ce uzeti sve u obzir. Znaci, jedna cjelovita slika pristupnika mora biti zadovoljena.
    Ocjene iz srednje skole, plus motorika ... i onda ovo ekstra.

Ako te tjesi, mozda mozes vidjeti koliki bodova 'nosi' status vrhunskog sportasa i onih nize rangiranih. Nazovi u referadu Faksa, pa pitaj za konzultacije s nekim tko radi u uredu za studente. NNema te prepreke koja ti stoji na putu, a da ju ne mozes preksociti, ili zaobici ... barem u ovoj inicijalnoj fazi. Znaci ... direktno pitaj na Faksu! Nista ne kosta!!! Vjerujem da ce ljudima biti drago!

Inace, sto znaci biti ''vrhunski'' sportas, pa ne proci 'Anatomiju' i 'Statistiku' na prvoj i drugoj godini Faksa. eto ...

Ako to stvarno zelis, onda nema sanse da ne upadnes. Ako konkurencija bude velika, naglasak ce biti na detaljima, a o tome ce mozda vise reci oni koji su studirali na tom Faksu ili barem se odazvali na prijemni.
    (Ima ovdje na Forumu dosta ozbiljnih sportasa, mozda ljudi imaju kakvo misljenje.)

prasica Avatar od korisnika xarfaxus
    Datum registracije
    01-09-07
    Poruka
    7,716
    Liked
    1044 times

Ne moras se baviti sporton ali bi ti bilo dobro da si radila/trenirala neki sport sa loptom prije. zbog motorike.

Sto se tice prijemnog on je sad doslovno da retardirane zbog drzavne mature. tako cujem.

Teoretski ispiti nisu toliko teski ako imas volje malo sjesti za stol i imas ista pameti.

Sto se tice prakticnih oni su zajebani i to ti je najbolje vjezbati cim prodjes gradivo svaki dan tako da se ne jebes na rokovima jer tad su guzve i neces moci vjezbati sto zelis.

Puno vremena i volje ce ti trebati, sretno!
    Make little things count! Teach midgets math.

Početnik
    Datum registracije
    08-01-18
    Starost
    20
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Lightbulb Re: Kineziološki fakultet

Pozdrav ,znam da tema nije dugo update-ovana ali bi mi veoma značilo da dobijem adekvatan odgovor.Iz Crne Gore sam i mnogo me zanima Kineziološki fakultet u Zagrebu ,sad zanima me :
    -koja je razlika izmedju kineziološkog i DIF-a(fak. za sport) u beogradu ili novom sadu
    -koliko se plaća školarina za studente iz inostranstva i postoji li možda mogućnost izjasniti se kao Hrvat i dobiti članarini kao i Hrvatski gradjani .
    -Ima li stranih studenata,koliko se godišnje prima studenata ,

Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Koja je raelika kineziologije u zagrebu i Dif-a u Beogradu ili N. Sadu? Tesko pitanje. Jesi vidimo postoje li kakve stipendije u Erasmus programi s kojim se Mozes upisati na faks? Sto se tice RH, mi smo od 2009 u Erasmus programmu. Upises se u Crnoj Gori na jedan od ta dva faksa, pa nastavis studirati u RH semester ili dva, ili nakon diplome bachelor u C. Gori upises kompletan master vani. To jesi li Hrvat ili Urugvajac ne igra ulogu.

Slične Diskusije

1. fakultet
    By lord55 in forum Školarci i Studenti
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 04-09-12, 15:58
  2. Fakultet!
    By tisija in forum Školarci i Studenti
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 29-05-12, 14:07
  3. Filozofski fakultet