Stranica 2 od 5 PrvoPrvo 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 50
Like Tree30Likes

Bolest koja ne boli

Raspravljate o temi Bolest koja ne boli u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,991
    Liked
    6160 times

Re: Bolest koja ne boli

Prije par mjeseci su govorili o toj bolesti na jednoj televiziji, ali ja sam sve zaboravio. Znam samo to da su neki loše prošli sa liječenjem, jer su im liječnici postavili krivu dijagnozu, pa su pacijenti pili krive lijekove. To je sve što ja znao o tome nažalost, jedino da potražiš nešto na engleskom o toj bolesti.
    Zadnji Uredio beta : 14-01-14 u 17:17
    dorina likes this.
    Smeštaju mu oni koji mrze sve rvacko

Making Magic Happen Avatar od korisnika Leffe Blonde
    Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Citat Pravi autor: dorina Pogledaj Poruke
    prerjetko je da bi znali. Nemaju pojma točnije.
    Inace ja sam sretna da nije tumor ili cista ili MS.
    Iskreno mi je zao cuti ovo, Dorina!
    Nadam se da postoje savjesni medicinski strucnjaci koji klinicki ispravno prate sve promjene koje ti se dogadjaju, a onda u skladu s njima najpromptnije donose i dijagnoze pa da se pravovremeno detektiraju kako najgore, tako i najbolje prognoze.

Jer, baviti se sekundarnim simptomima koji se uvijek vide i klasificiraju, znaci - prije ili kasnije ce se trebati etioloski objasniti uzrok koji sada nije poznat. Sekundarni simptomi se lijece lokalno - motorika: fizikalna terapija i rehabilitacija, govor-logopedi.
    U zadnja tri ili cetiri mjeseca klinicki argument je bio - mi ne znamo zato sto se s tim rijetko susrecemo, pobogu, pa mora biti netko-negdje tko ce znati dijagnosticirati "zasto"!?

Gdje je radna dijagnoza postaljena? Nadam se da nije u nekoj od opcih zupansijkih slavonskih bolnica koje su pred stecajem?

Dvostruka dijagnosticka greska nastupa kada ono sto se tek treba objasniti - se uzima kao objasnjenje! Mislim sada na engleskom, ono sto se kaze --> topic of investigation, as an investigative resource; that which should be explained AS that which explains.
    Razumijem ja da su bili blagdani; da su svi oni primarijusi i specijalisti otisli negdje na skijanja; ali ja ne bih stala dok mi se konkretno ne objasni zasto ovu kombinacija poremecaja koju primjecujem, a koja mi otezava normalno funkcioniranje netko naziva "ataksijom" bez da preuzme odgovornost za daljenja klinicka pitanja koja imam a da se ticu etiologije koja je u pozadini te ataksije. Situacija je teska, nekada se treba prihvatiti da covjek ne moze sve kontrolirati, ali opet ... onda barem da se preuzme cijela klinicka odgovornost, a ne radit stvari na pola.
    Znaci ili su pretjerali sa definiranjem "ataksije" ili su nemarni sa daljnjim dijagnosticiranjem, tertium non datur!!! Oprosti ako unosim nemir, ovo je pomalo moj nekakav ljudski revolt i alergija na sav onaj nemar koji postoji sto realno; sto fiktivno u nasem zdravstvenom sustavu.

Svako dobro i samo hrabro!
    "I lumpujte al' lipo, polako.
    Nek' se divi i nek' vidi svatko."

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Na fizikalnu, konkretno na Bobatha idem već mj.dana. Na logopeda čekam. Dijagnoza je postavljena na SD gdje sam bila 3tjedna..
    Da skratim, naravno da idem dalje jer odgovor primarijusa " o tome se malo zna" me ne zadovoljava.

Hvala.
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

slučajni prolaznik Avatar od korisnika branja
    Datum registracije
    13-01-07
    Poruka
    10,253
    Liked
    1647 times

Drži se Dorina. Nadam se da ćeš se oporaviti.
    dorina likes this.
    Najveća kukavica je muškarac koji probudi u ženi ljubav, bez namjere da joj tu ljubav uzvrati.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,991
    Liked
    6160 times

Sjetio sam se tko je pričao o toj bolesti. Na HRT-u ide već godinama jedna emisija Normalan život, u toj emisiji su govorili o toj bolesti. Možda bi bilo dobro da pokušaš kontaktirati sa voditeljicom te emisije u vezi te bolesti pa će te valjda ona znati uputiti kome se trebaš obratiti da ti više kaže o toj bolesti.
    Ovo je njena Facebook stranice https://www.facebook.com/pages/ANA-T...B/264208198701
    dorina and Lenica like this.
    Smeštaju mu oni koji mrze sve rvacko

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Citat Pravi autor: Bluebird Pogledaj Poruke
    Možda da probaš stupiti u kontakt s ljudima s istom dijagnozom, da te oni savjetuju?
    ovo je dobar savjet
    inace, nisam cula za taj poremećaj, ali fizikalne vježbe mi se cinu za
    to dobra opcija..
    Zadnji Uredio Lenica : 15-01-14 u 11:08

Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

... bijah u suvagu kod kao "top" logopeda. I zaključi ona da je sve to više manje ok i da nisam za terapiju.
    To kaj imam tremor i mogu se zadaviti hranom...., tesko pišem i moje dvogodišnje dijete jasnije izgovara neke riječi od mame, to je nebitno!!!
    Eto, kognitivni dio mi je uredan i koristim slozenu rečeničnu strukturu.

Što reći na razinu debiliteta u nas

Akademik Avatar od korisnika aroma
    Datum registracije
    05-01-11
    Poruka
    4,848
    Liked
    2876 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Sjetio sam se tko je pričao o toj bolesti. Na HRT-u ide već godinama jedna emisija Normalan život, u toj emisiji su govorili o toj bolesti. Možda bi bilo dobro da pokušaš kontaktirati sa voditeljicom te emisije u vezi te bolesti pa će te valjda ona znati uputiti kome se trebaš obratiti da ti više kaže o toj bolesti.
    Ovo je njena Facebook stranice https://www.facebook.com/pages/ANA-T...B/264208198701
    Pozdrav Dorina.
    Najgore su takve nedorecene stvari, a pogotovo kad se radi o zdravlju.

Citirala sam Betu jer mi se cini dobar savjet. Stupanje u kontakt s onima koji imaju iskustva.
    Podrska i usmjeravanje, a ne tapkanje u mraku.

Vjerujem da si zatrazila i druga misljenja, te da si otisla privatno na pregled.
    Takodjer vjerujem da si vec upoznata s ovom stranicom LINK.

ZELIM TI SVAKO DOBRO.
    dorina and beta like this.
    la kukuracha

Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

hvala.
    ma prošla sam sve uzduz i poprijeko; 2 neurološka mišljenja + privatno + suvag+fizikalna... U takvoj sam formi da mi je dodati 20cm mogla bih reklamirati donji veš
    proučila i naučila sve o b - vitaminima i apsorpciji istih..
    već mi je laganini p.k. da slušam "kako nije istrazeno" ili taj hebeni strah ljudi i škrtost informacija...
    beta likes this.

Datum registracije
    28-04-07
    Starost
    34
    Poruka
    8,603
    Liked
    1032 times

Moja dobra prijateljica je imala problem sa jednim uhom, da li je bila bakterija, ne znam tačno da ne lupam... posledica toga je bio poremećaj centra za ravnotežu. Sada ne znam šta se dešava u vezi sa tim, ali znam da je krenulo od uha... jesi li ti možda proveravala to? Jesi li imala nekad neke upale uha?

Slične Diskusije

1. Da li je ateizam bolest?
    By Aganor1 in forum Filozofija i religija
    Odgovora: 618
    Zadnja poruka: 15-11-14, 19:02
  2. Parkinsonova bolest
    By posejdon2007 in forum Medicina
    Odgovora: 29
    Zadnja poruka: 15-04-12, 16:14
  3. Bolest?
    By xarfaxus in forum Psihologija
    Odgovora: 17