Stranica 4 od 5 PrvoPrvo 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 31 do 40 od 50
Like Tree30Likes

Bolest koja ne boli

Raspravljate o temi Bolest koja ne boli u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Re: Bolest koja ne boli

Nodahon, ja znam koji su simptomi multiple. Nakon svih pretraga, 2specijalistička mišljenja i uz jedno privatno, multiplu nemam. Da je imam onda bi već bila u terminalnoj fazi a
    sad bi primjetila da je riječ o tom.
    Slične simptome ima i Parkinson ali nemam ni to.

Imam ataxiu spinocerebrallis. Nje ima više vrsta. Ove najopakije nemam, imam jedno od vrsta a zasto, pitaj Boga!!!!!
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    25-11-11
    Poruka
    808
    Liked
    69 times

Ok,ti to znaš najbolje,ali terapiju koju ti predlažem može da upražnjava i najzdravija
    osoba,a bilo bi i poželjno.
    Možda neznaš ali svatko od nas je udaljen samo od jedne do tri minute od smrti.
    Sada vidiš koliko je kisik važan element u održavanju života.Nakon njega je voda,
    pa hrana.
    Sada malo znanstvene fantastike.Zamisli da se netko parkira sa svemirskim brodom
    iznad planete i polako usisa cjelokupni zrak sa planete.Više na planeti nebi bilo
    nikakvog života.Dakle nije mu potreban nikakav fizički rat sa domorodcima ili neznam
    sa kim.
    Igra sa oduzimanjem kisika ili dodavanjem kisika u buduču mješaviju plina koji se zove
    zrak koji dišemo,jeste prva i osnovna poluga nekog tko seb vidi u ulozi Boga.
    Pa ako Boga tražiš tu češ ga nači.Dobro je pogledati stare izvore mjerenja količine
    kisika u zraku i usporediti sa današnjim,pa češ da primjetiš nešto intetresantno a to je
    da je kisika u postotku,sve manje.Nekad ga je bilo od 27-29% a danas ga je od 21-22%.

Ovakvi podaci se sakrivaju,pa se do tih informacija sve teže dolazi jer starih knjiga
    ima sve manje,"nitko ih nečita",a prepisi knjiga su sve tanji,zbog izbačenih podataka.
    Dakle,knjige nemoraju da se pale.U svakom slučaju primjetno se mete put iza nas,
    a mi idemo putem bez povratka.
    bubika and Dorotea123 like this.

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    25-11-11
    Poruka
    808
    Liked
    69 times

Iz gornjeg posta proizlazi pretpostavka da bi uzrok svih degenerativnih bolesti
    u tijelu i na tjelu,mogao biti nedostatak kisika u tjelu.To nas vodi na logično
    zaključivanje da je kisik "ljek za sve bolesti".

Evo jedan interesantan link;
    Terminalna točka kiselosti
    Dorotea123 likes this.

Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Da.. Eh, jbga. Mislim da kod mene to nije slučaj. Prije kroniični nedostatak B vitamina.
    Ak fali kisika onda si ili biljka ili mrtav

Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Skoro je prošla godina od dijagnoze.. Bilo je loših dana, bilo je jako loših dana, bilo je dobrih, ali i odličnih. Ataxija je teška. Više psihički, fizički te ništa ne boli. Spoznaja da ovisiš i nerazumijevanje teži su!
    U ovih god.dana nagledala sam se i naslušala toliko gluposti da se moraš zapitati kako pojedini ljudi obavljaju svoj posao, jer njihovo znanje im dopušta da budu domari ili čistačice u OŠ. A i to je upitno!

Ali zadovoljna sa. Simptomi se nisu pogoršali, puno bolje govorim, pišem, hodam, stabilnija sam.. Naučiššto je bitno u životu. A to jemoja kći i muž zbog kojih idem naprijed!

Jer ipak, nije važno koju bolest ima osoba nago koju osobu ima bolest!
    Zadnji Uredio dorina : 30-10-14 u 00:23
    fat_boy_slim, beta, ally and 2 others like this.

dr.sc. Foruma
    Datum registracije
    12-11-13
    Poruka
    2,266
    Liked
    2383 times

...Dorina, nisam sve do sinoć znala ništa o tvojoj bolesti.Ne bih ja ništa mudrovala jer vidim da i liječnici ne znaju puno, to mi ji poznato.Dobro razmišljaš, a hbga davno je rečeno da je život ko bombonjera - dobiš ga na dar a nikad ne znaš šta je u njemu...Želim reći samo da te razumijem.Imala sam ja problema s vrtoglavicom (svi se zidovi nekad vrtili oko mene) ali to prestane kod mene brzo pa ja i ne spominjem doktoru...ali znam i kak je kad se ravnoteža gubi, e meni je to bila nuspojava jednog lijeka, ali smanjila sam dozu...pa sam sasvim dobro, ma ko kengurić...Mislim kad manje razmišljaš o tome da si bolestan- da onda i budeš puno bolje, ja i ne mislim da sam bolesna, a bude svega....i meni su često davali vitamin B, ali ja sam svojeglava pa sam umišljala da to ništa ne pomaže i nisam ni htjela piti, zapravo mi mnogi lijekovi više štete čine nego što mi pomognu, ili uopće ne reagiram na njih...mlada si...samo hrabro, sve se može kad se misli da se može....
    dorina likes this.

Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Hvala.
    Vitamin B je važan i teško da može štetiti. "Bajke" da se od njega deblja su glupost. Ja u god.dana nisam ni grama dobila, nokti, kosa i koža su bolji (gotovo svima koji ga uzimaju). Tako da, osim što je važan je
    bubika likes this.

dr.sc. Foruma
    Datum registracije
    12-11-13
    Poruka
    2,266
    Liked
    2383 times

Hvala tebi na informaciji.Meni su ga još sasvim mladoj davali, i neke vitaminske injekcije zato što nisam mogla ništa jesti, sva hrana mi se gadila.Nisam znala da netko priča da se od tog vitamina deblja ali sjećam se da se meni apetit bio ubrzo vratio od tog vitamina. (možda su se neki tako i udebljali )..Ja sam bila premršava ali jesam se oporavljala poslije tih injekcija...vidiš, dobro si ti meni napomenula...pa ja imam veliki problem s lomljivim noktima, pogotovo kad ni pukne po pola pa me i boli...je, jedan mi dugo već tako i okomito pukne a ja to iščupam...e to nisam znala za nokte.B vitamin je i za živce dobar ali ja sam stvarno lijena uzimati bilo kakve vitamine, baš sam lijena...B kompleks, moram ja to opet probati...Ma meni su davno pogodili dijagnozu ali pogrešno su me liječili, depra se ne liječi anksioliticima...nisam ni njih nikad puno pila iako su mi ih davali, i sad lažem doktorici da pijem onako kako mi je rekla, ja moram samo zadržati kilograme, nije mi problem raspoloženje...znaju liječnici zabrljati...itekako...najbolje svaki čovjek sebe poznaje, barem bi trebalo biti tako

Insajder Avatar od korisnika istrošeni
    Datum registracije
    15-03-13
    Poruka
    11,557
    Liked
    11707 times

Kad smo kod depre u zadnjih dsetak dana , dvoje ljudi je u mojoj čaršiji izvršilo samoubojstvo sa sirćetnom kiselinom. Ljudi pucaju po šavovima , ali samoubojstvo nije čak ni u jednoj vjeri dozvoljeno.
    bubika likes this.
    Neki te slome sa riječima a neki te sastave sa tišinom.

dr.sc. Foruma
    Datum registracije
    12-11-13
    Poruka
    2,266
    Liked
    2383 times

U selu gdje radim se jedan ubio, jedan umro na cesti...umrlo ih je puno od poplave a po šavovoma pucaju samo tako, razgovaram s njima.Rekla sam onoj ženi neki dan da ja stvarno ne znam gdje dolaze donacije ali ona jednostavno nije htjela izaći iz moje učionice....morala sam s njom dugo razgovarati...I danas mi tata moje učenice kaže da je konačno istjerao predstavnike komisije za namještaj, četvrti put već dolaze a ništa ni ne znaju...Jednom je čovjeku umrla mama koja je vlasnica kuće i sad njezin sin nema pravo na obnovu.Strašno.Na mene uvijek naleti netko i moram barem popričati s njima.Danas čujem da je jedan psovao majku svećeniku i poletio da ga tuče (svećenik nije ništa kriv...) Drva dobivaju ljudi s velikim mirovinama a netko nije dobio ništa...Ljudi su ogorčeni...Stvarno je opasno voziti...Ljudi su izgubljeni, ne gledaju kamo idu...Ne osuđujem onoga tko napravi sucid ali mislim da je istinskih tragedija u životu ipak malo...Mislim da treba prihvatiti sve nevolje, ma nije nikome lako samo što netko i za sitnicu kukumače e to ne volim-kad zbog sitnice kažu :"Ja to ne mogu više!" Može čovjek ko konj izdržati, i više....ne dam ni svojoj rođenoj da se uljulja i kuka...a je, najgore je kad ne boli a "boli"...ja kažem da se svemu može "doskočiti"...pa kukanje baš nema smisla, i samosažaljevanje...( je li istrošeni mislio na solnu kiselinu...ili gromesencjoj to nisam odavno čula...)

Slične Diskusije

1. Da li je ateizam bolest?
    By Aganor1 in forum Filozofija i religija
    Odgovora: 618
    Zadnja poruka: 15-11-14, 19:02
  2. Parkinsonova bolest
    By posejdon2007 in forum Medicina
    Odgovora: 29
    Zadnja poruka: 15-04-12, 16:14
  3. Bolest?
    By xarfaxus in forum Psihologija
    Odgovora: 17