Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 24
Like Tree4Likes

Konzumiranje sirove hrane

Raspravljate o temi Konzumiranje sirove hrane u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika nikita789
    Datum registracije
    02-02-12
    Poruka
    900
    Liked
    242 times

Konzumiranje sirove hrane

Prednosti hranjenja sirovom hranom:

1. Ne možeš se razboljeti zbog upala i prehlada. Gripa prolazi praktički nezamjetno. Isključuje se i nestaje praktički sva psihosomatika (poremećen
      rad organa, bolesti zglobova, bol – jer svi se organi pročišćuju i pomlađuju). Imunitet se podiže od umjetnog minimuma do prirodne norme: možeš tri sata ležati u snijegu ili plesati samo u kupaćim gaćicama na temperaturi od osamnaest stupnjeva ispod ništice i ništa se neće dogoditi. I sve to bez posebnog čeličenja!
    2. Osjetljivost na štetne tvari je velika, reakcija na njih snažna, čak može biti i bolna, ali ih tijelo pritom moćno i brzo izbacuje iz sebe, neutralizira i praktički
      nema posljedica trovanja.
    3. Također imaš vrlo jaku sposobnost podnošenja hrane. Ako trebaš jesti nešto na što nisi navikao ili nešto neprobavljivo, sve će se to lako probaviti,
      neutralizirati bez posljedica. Filteri sve sređuju odjednom. Lužnati želudac.
    4. Apsorpcija hrane je za stupanj viša, to jest viši je koeficijent apsorpcije. Sirovojed koji se prilagodio novoj prehrani (i prošao osmomjesečnu krizu)
      može se najesti od tri jabuke i par krastavaca. Zasitit će ga divlje šumsko zelenje, lišće povrća, izdanci vinove loze – sve je prikladno za prehranu.
    5. Jedinstven osjećaj neovisnosti od okolnosti. Nećemo govoriti uzvišene riječi o jedinstvu s prirodom, ali ma što da se dogodi, gdje god da se nađeš –
      makar u šumi – uvijek ćete biti sit bez bilo kakva novca, preživjet ćeš.
    6. Razvijeno osjetilo okusa: ne jezikom i očima, nego cijelim tijelom. Tijelo odobrava ili ne odobrava hranu i signalizira željom, ravnodušnošću ili odbojnošću. Osjećaj sitosti: objektivan je, iz tijela, i zato nema mogućnosti da se prejedeš. Općenito je teško prejesti se sirove hrane.
    7. Osjećaj gladi nakon “krize” praktički ne uznemiruje. Ne postoji nervoza koju nazivamo apetitom. Postoji razumijevanje: Aha, mogao bih jesti. Nešto
      me smete, zaboravim, dan ili dva – i ništa. Sjetim se, pojedem, sve je dobro.
    8. Efekt deve: sposobnost da se uopće ne jede dan, dva ili tri bez gubitka ugode i izdržljivosti. Dovoljno je ako jedeš jednom na dan. Isto vrijedi i za piće, čak i pri velikim fizičkim naporima.
    9. Kao sažetak: normalna fizička izdržljivost. Uopće se ne umaraš, nemaš potrebu da sjedneš ili prilegneš. Koeficijent iskoristivosti života puno je veći. I ponovno sve to bez posebnih treninga.
    10. Mentalna izdržljivost pri bilo kakvu opterećenju jednako je tako velika. Razum je jasan i kristalno čist. Pamćenje radi idealno. Jasnoća razmišljanja je takva da se svi ispiti polažu gotovo bez pripreme i učenje prestaje biti problem.
    11. Potreba za snom svedena je na šest sati. Lako se izdrži nedostatak sna. Na primjer, u šezdesetoj godini možeš voziti auto bez prekida tri dana i noći, a da
      ti ne oslabi samokontrola i pozornost. Buđenje je lako, energično i radosno.
    12. Raspoloženje – veliko zanimanje za život. Duševno stanje je uravnoteženo i veselo. Neugodnosti samo još više pokreću. Tolerancija na konfrontaciju
      je visoka: praktički je nemoguće posvađati se – ništa te ne razdražuje, sve percipiraš svjesno.
    13. Visoka sposobnost odlučivanja i odgovornosti. Nema nasrtljivih situacija– ne upravlja tijelo tobom, nego ti upravljaš tijelom. Postaješ gospodar svih
      tjelesnih potreba, uključujući i seksualne. Ovisnost o alkoholu dok si na sirovoj hrani jednostavno ne postoji. A ako si bio ovisan više nisi...
    14. Još mogu dodati da problemi zbog izgleda, koji brinu mnoge ljude, automatski nestaju zato što tijelo poprima svoju prvotnu prirodnu ljepotu. A stariji ljudi se pomlađuju – na ovaj način možeš odbaciti dvadesetak godina, a život produljiti na neodređeno vrijeme.
    Napomena autora: Ako ste odlučili prijeći na sirovu hranu, trebate to učiniti postupno i, ono najvažnije, ni u kom slučaju ne namećite ovakav način prehrane ni sebi, ni drugima. Ovdje je potrebno osobito pažljivo slijediti načelo transurfinga.

Što mislite o tome? bi mogli jesti isključivo sirovu hranu?
    ja već duže vrijeme ozbiljno razmišljam o tome, ali pomiso da jedem sirovo meso... neznam. ajd povrće, nema problema, ali meso.
    Pretorian likes this.
    U svrhu štednje i smanjenja javne potrošnje
    svjetlo na kraju tunela je do daljnjega isključeno!

Datum registracije
    02-02-12
    Poruka
    900
    Liked
    242 times

Re: Konzumiranje sirove hrane

hvala.

i dobar je okus sirovoga mesa?

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

neki dan sam baš krenuo otvoriti ovu temu, ali odustao u pola

potaknulo me to da je bila neka emisija (galileo) gdje pripremaju takvu hranu uz uvjet da temperatura pripreme ne smije preći 48 stupnjeva

i na kraju je zaključak da se novinarka nije najela, trebalo bi se navikavati na tako nešto. izrazito je skupo, kod nas pola tog što bi trebalo jesti uopće nema a i vrijeme pripreme je nebulozno, hrana se dehidrira i po 8 ili 12 sati da bi bila jestiva
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,454
    Liked
    21551 times

jos jedan "nauk" kvazi ucenjaka kava.gif

svaka snazna reakcija na bilo sto je sok za organizam i nije zdrava

plesati tri sata ili lezati u snijegu tri sata na -18...svasta cu cuti. ovo ne mozes napraviti bez mogucnosti kontrole disanja i rada srca a to mogu samo vrhunski majsotri meditacije a ne svaka osoba koja predje na sirovu hranu

itd itd
    downloading...

Datum registracije
    02-02-12
    Poruka
    900
    Liked
    242 times

ma ja nebi takvo nešto. gledala sam i ja. mene je ponukalo da otvorim ovu temu činjenica da je puno žena preboljelo rak sa sirovom hranom.

a i imam velike šanse da obolim od šečera. pa sam si mislila da bi takvom hranom možda i spriječila tu bolest. ako liječi rak, možda bi spriječilo šečer.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika šuša na kvadrat
    Datum registracije
    20-02-12
    Poruka
    2,464
    Liked
    1051 times

Slažem se za povrće, to i nastojim, kuhati što manje. Ali meso a pogotovo ovdje kod nas, a tko zna šta sve rade s njim. Malo mi je to
    Ne postoje greške, samo lekcije.

Datum registracije
    02-02-12
    Poruka
    900
    Liked
    242 times

fbs- ne kužim što pokušavaš reči.

ja da sam bolesna, a medicina mi nemože pomoći, jela bih kojekakva sranja samo da ozdravim.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

naravno da bi probala, i ja sam čuo to za rak i ne sumnjam da je zdravo ne kuhati previše

ali, kako šuša kaže, kod nas je hrana sumnjiva, špricana zko zna čime i ako nemam organsku nebi riskirao
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Datum registracije
    02-02-12
    Poruka
    900
    Liked
    242 times

pa ja bih koristila isključivo domaću.

a i nemamo samo mi ta sranja u dučanima. cijeli svijet je zaražen tim prokletim pesticidima, u mesu je više soje.

a kad kupiš salamu ta salama izgleda kao da nije bila ni blizu svinjskome mesu a ne da je iz svinjskoga mesa!

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,454
    Liked
    21551 times

Citat Pravi autor: daidza Pogledaj Poruke
    i na kraju je zaključak da se novinarka nije najela, trebalo bi se navikavati na tako nešto. izrazito je skupo, kod nas pola tog što bi trebalo jesti uopće nema a i vrijeme pripreme je nebulozno, hrana se dehidrira i po 8 ili 12 sati da bi bila jestiva
    znaci hrana nije "sirova" nego se ipak prije jela obradi na neki nacin

Citat Pravi autor: nikita789 Pogledaj Poruke
    fbs- ne kužim što pokušavaš reči.
    da je clanak na neki nacin polu-sarlatanski

ja da sam bolesna, a medicina mi nemože pomoći, jela bih kojekakva sranja samo da ozdravim.
    toje druga stvar i vjerovatno svi razmisljamo na takav nacin
    nikita789 likes this.
    downloading...

Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. bez novca, hrane i odjeće
    By Pretorian in forum Humor
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 21-05-17, 01:44
  2. Poskupljenje smještaja u domovima i hrane u menzama!?
    By optimist_zg in forum Školarci i Studenti
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 10-07-09, 14:06
  3. Sveta vodica od sada i za konzumiranje
    By silence in forum Filozofija i religija
    Odgovora: 21
    Zadnja poruka: 08-03-07, 01:27
  4. Nestašica hrane!!!
    By Rina666 in forum Kućni ljubimci
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 25-11-06, 21:48

Lajkaj nas na Facebooku