Pokazujem rezultate 1 do 3 od 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By bonecrusher

RAK sa metastazama u poodmakloj fazi i idealna krvna slika????

Raspravljate o temi RAK sa metastazama u poodmakloj fazi i idealna krvna slika???? u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Regularni forumaš Avatar od korisnika bonecrusher
    Datum registracije
    29-05-10
    Poruka
    300
    Liked
    27 times

RAK sa metastazama u poodmakloj fazi i idealna krvna slika????

Jedan moj prijatelj ima "navodno" zloćudni tumor sa mogućim metastazama" - jer doktori u Poliklinici "Sunce" na to sumnjaju na temelju slika magnetne rezonance, pa su ga prestrašili i "preporučili" mu da kod njih obavi još "tucet" dodatnih pretraga koje masno koštaju pod prijetnjom da je hitno i da bi mogao umrijeti, pa je sav izbezumljen platio, zbrisao, i otišao kod doktora opće prakse koji ga je poslao na ono sistematsko vađenje krvi i mokraće (pretrage krvi i urina), i nalazi su bili potpuno normalni, zapravo odlični, bez ijedne zamjerke - sve o.k. ko kod tinejdžera, pa se sad postavlja pitanje da li je moguće da jedan čovjek za kojeg se sumnja da je teški rakaš - sa metastazama, da se to na krvnim nalazima i nalazima urina nigdje ne može nazrijeti? Ili su ga prestrašili samo da izvuku novce iz njega za dodatne pretrage, jer su privatnici i od toga žive? Da li jedan ovakav "teški" bolesnik može imati tako idealne nalaze krvi i mokraće???

3910,50 Avatar od korisnika raven
    Datum registracije
    28-01-07
    Starost
    32
    Poruka
    4,883
    Liked
    563 times

Re: RAK sa metastazama u poodmakloj fazi i idealna krvna slika????

Na početku kažeš da su "moguće metastaze". Onda baš i nije "teški rakaš", kako ti kažeš.
    Poodmakla faza bolesti je nešto sasvim drugo.

Iz primjera iz svoje okoline znam da je moguće, čovjek je također imao urednu krvnu sliku (čak su i tumorski markeri bili negativni), a dodatne pretrage su ukazale na tumor.
    I kao da me grije njena svjetlost.
    I stišće me slatko u grlu.
    Preslatko pa mi je malo muka.
    A i karte mi ne idu.

Regularni forumaš Avatar od korisnika bonecrusher
    Datum registracije
    29-05-10
    Poruka
    300
    Liked
    27 times

Re: RAK sa metastazama u poodmakloj fazi i idealna krvna slika????

Tumorski markeri su bili negativni, a imao je tumor? Jel bio benigni ili maligni? Jer sama riječ "Tumor" označava više stvari - tvorbu, izraslinu, oteklinu, nateknuće, pa čak i upalni edem, gnojne učahurene apscese, itd... tako da riječ "Tumor" ne znači "Rak", tj. karcinom ili sarkom, a ljudi sve to trpaju u isti koš - jednom mojem rođaku koji je samoinicijativno prestao pušiti rekli su da ima rak na plućima, tj. puno tumora po oba plućna krila, a on je od očaja opet počeo pušiti, jer je mislio da je ionako sad gotov, da bi na kraju rekli da nije rak, nego neke gnojne nakupine, koje su mu poslije čupali iz pluća, ali čovjek nije prestao pušiti, a krivom dijagnozom su ga naveli na to. Nego, što se tiče krvne slike, mislim da nema šanse da neko ima rak jetre sa metastazama na gotovo svim vitalnim organima, a da se to na krvnoj slici i nalazu urina nigdje ne primjećuje, nego je sve "savršeno". To ne može biti. Ili čovjek uopće nema rak, ili to nisu njegovi nalazi. Prije će biti da nema rak. Jer nemre imat takve nalaze, kad ja koji se knjižim kao "zdrav čovjek" imam katastrofu od nalaza - masnoća 5 put više od maksimuma, bilirubin, gama gt, eritrociti, i još dost toga bilo je u komi.....
    Zadnji Uredio bonecrusher : 20-01-12 u 00:05
    Lenica likes this.

Slične Diskusije

1. negativna krvna grupa-KRV BOGOVA
    By negativac in forum Rub Znanosti
    Odgovora: 52
    Zadnja poruka: 05-09-14, 20:09
  2. Idealna duljina košulje
    By dsaw in forum Moda
    Odgovora: 5
    Zadnja poruka: 17-08-09, 14:55
  3. Idealna tajnica