Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 12
Like Tree10Likes

vegan life

Raspravljate o temi vegan life u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; Evo, zbog visokog kolesterola i hiperglicemije sam poduzela dijetu. Nije neka drakonska, ali se isplati jer jedem iskljucivo zelenjavu i ...

kreativni_nered Avatar od korisnika n0mad_
    Datum registracije
    14-11-14
    Poruka
    4,137
    Liked
    2384 times

Lightbulb vegan life

Evo, zbog visokog kolesterola i hiperglicemije sam poduzela dijetu. Nije neka drakonska, ali se isplati jer jedem iskljucivo zelenjavu i sve sto sadrzi "spore secere" ...

Rezultat nakon 3 tjedna je vidljiv vec i na tijelu, 5kg manje.

Radeci na toj, ajmo to reci tako, pravilnoj ishrani, ja sam primijetila da meni uopce ne treba mesa...

Tada sam se zacudila, jer, samo odjednom nisam vise unosila nikakvog mesa u sebe.

Ribu si dopustim, ali ona nije meso.

Pa sam si rekla, a sto recimo da postanem vegetarijanka! Zvuci mi jako cudno, kod nas se je u obitelji (posebice moj tata), pridavala velika vaznost mesu.

Jucer sam pojela malo sunke i vidim da mogu i bez tog najmanjeg zalogaja.

Posto sam novak u ovome svemu, pitam se ima li ljudi ovdje na forumu koji bi mi mogli dati vise
    dokumentacije i usmjeriti me na putu vegetarijanstva.

Jos bas ni sama ne znam je li to moja zelja, ali svaka vrsta masnoce mi se gadi.

Ima li ovdje vegana koji su prosli kroz slicna pitanja kao i ja?
    Sto je zapravo biti vegetarijanac?

nadam se bar nekom odgovoru
    tHE Mantra rolls into the cold Himalayan snow,
    I'm leaving Dalmatia

Datum registracije
    14-11-14
    Poruka
    4,137
    Liked
    2384 times

Re: vegan life

pa nije moguce da ste bas svi mesozderi !!!
    I'm leaving Dalmatia

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

ocito jeste

inace je moj stav kako umjerenost u bilo cemu, ne moze naskoditi covjeku.
    pa tako umjereno uzivanje u mesu je dobro. nas je organizam "napravljen" i za meso i za "zelenjavu"
    krapinski covjek je lovio zivotinje da bi se prehranio a nije pasao travu. medjutim, sigurno je i ubrao koji sljivu, tresnju i pojeo je.

ja necu pojest samo 1kg janjenite i reci kako mi je super, pojesti cu pola kile ali cu uz to jesti i svjeze povrce, salatu, povrce sa zara i onda ce mi obrok biti kompletan i ja mnogo zadovoljniji.

medjutim, ako netko zbog zdravstvenih razloga ne moze jesti zivotnjske bjelancevine, proteine, secere i zbog toga predje na vegetarijanstvo, to podrzavam jer je u pitanju zdravlje covjeka a ono nema cijenu.
    downloading...

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,183
    Liked
    15612 times

nema se tu puno što reć
    ako trenutno osjećaš gađenje ili neko zasićenje prema mesu, jednostavno ga ne jedeš
    a ako opet u neko dogledno vrijeme osjetiš želju za istim, opet ga jedeš
    radi onako kako ti tvoj organizam traži..i to je to

osim naravno ako ti zdravlje brani neke namirnice, tad se moraš odreć i onog što voliš..ako želiš bit zdrav
    vesna75, tendre poison and n0mad_ like this.

Datum registracije
    14-11-14
    Poruka
    4,137
    Liked
    2384 times

Hvala na odgovorima

recimo samo da mi je doktor preporucio i to hitno na dijetu bez unosenja secera i masnoca
    ne mora to sada biti da ja necu moci pojesti komadic cokolade
    ali vjerujte mi da sam se i toga odrekla

kao sto ti kazes ally, ja sigurno osjecam trenutno neko gadjenje spram mesu
    mozda ce mi se kroz nekoliko opet vratiti volja da pojedem malo tog zadnjeg

kad sam zapocela dijetu nisam vjerovala da ce biti ponekad jako lako, a opet i jako tesko

vidim bas da unoseci neke namirnice moj metabolizam (inace jako spor, cak i prespor) opet funkcionira skoro pa normalno

ali nije to sve! jako sam se pocela fizicki "topiti" jer na dan predjem izmedju 2 do 10 km, gimnasticiram redovito, a sad cekam nesto ljepse dane pa mislim malo joggirati, biciklirati, vjerojatno igrati tenis i tako

kao sto sam negdje procitala.... cesto provodimo prvi dio svoga zivota u unistavanju svoga dragocjenog zdravlja, a zatim to nastojimo nekako nadoknaditi

bitno je sto sam reagirala prije vadjenja krvi i rezultata

takodjer vidim da se sve moze kad se hoce
    I'm leaving Dalmatia

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

ako ti je doktor tako preporucio, i to pod hitno, onda nemas sta razmisljati nego se drzati njegove preporuke.
    n0mad_ likes this.
    downloading...

Akademik Neighbour Wars Champion, Pegz Champion, Leaf Bouncer Champion, Breakit 2 Champion, Christmas Bounce Champion, Star Tree Champion, Pang Champion, Tobby: Sling Shot Champion, Easter Bunny Champion, Billiard Frenzy Champion, DownHill Jumps Champion, Halloween Slingo Slots Champion, Bad Boy Champion, Strip Down Champion, Save Santa Champion, Trivial Blitz Champion, Office Love Champion, Spank The Nurse! Champion, Slingo U Pic 3 Champion, Bomby Bomy Champion, Gold Miner Classic Champion, Gorillaz Tiles Champion, Mercury Drops Champion, Movie Star Match-Up Champion, XL Jump Champion, Tetrix Champion, Frog Crossing Champion, XL Jump Champion, Ponx Champion, Trivial Blitz Champion, Rudolphs Revenge Champion, Santa SnowBoards Champion, Fastfood Champion, American Idol: Bounce Back Champion, Night of the zombie kittens Champion, Atomica Champion, Smack-n-Bash Champion, Gold Miner Special Edition Champion, The Egg Catcher Champion, Harvest Day Champion, Mind Your Marbles Champion, Tobby: Crisis Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, Breakit Champion, Counting The Stars Champion, Ricochet Champion, Znax Champion, Sky Blocks Champion, Cosmic Switch Champion, Urban Swat Champion, Rings Champion, Batting Practise Champion, Santa Snowboard Champion Avatar od korisnika Bluebird
    Datum registracije
    03-04-07
    Poruka
    3,977
    Liked
    1180 times

Bila sam vegeterijanac nekoliko godina i prilično mi je imunitet oslabio i imala sam neke zdravstvene probleme. Ipak, ima moju punu podršku isključivo iz ljubavi prema životinjama, ali odbijam argumente da je takav način prehrane zdraviji. Možda nekome može odgovarati ali to su pojedini slučajevi. Isto tako, nije isto biti vegetarijanac u različitim državama. Treba dosta truda uložiti u vegansku prehranu, nadoknađivati proteine, a kod nas su takve namirnice jako skupe i ne može si ih svatko priuštiti.
    n0mad_ likes this.
    You're an idiot. Play a record.

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,300
    Liked
    26453 times

Dobar izvor proteina je, recimo, slanutak. On nije toliko skup.
    n0mad_ likes this.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Datum registracije
    14-11-14
    Poruka
    4,137
    Liked
    2384 times

tnx

l / nocica

@blue: jako volim zivotinje, ali i ovdje kod mene je veggan hrana jakoooo skupa
    I'm leaving Dalmatia

Početnik
    Datum registracije
    14-07-16
    Poruka
    28
    Liked
    2 times

Neki dan gledam film, i dobra fora mi zapela za oko

Ona: Dođi večeras na večeru